סקירת וול סטריט 23.01.12


המסחר בוול סטריט התנהל במגמה מעורבת עקב אי הודאות הרבה השוררת בשוק בעקבות פגישתם של שרי האוצר של האיחוד האירופי הנערכת השבוע וחששות  מהכרזת אומדן הצמיחה הראשון לשנת 2012 ביום שישי הקרוב שצפוי להיות נמוך יחסית. יום המסחר דווקא נפתח בעליות שערים בהובלתן של מניות הבנקים עקב הסנטימנט החיובי באירופה בתחילת היום ודוחות מעודדים לחלק מהבנקים הגדולים באירופה. בהמשך היום המגמה הפכה לשלילית לאחר שפורסמו הודעות מאירופה כי יוון מתקשה להגיע עם נושיה הפרטיים להסכמות בנוגע ל"תספורת" בחובותיהם והציפיות להודעות שליליות מהכנס של שרי האוצר של האיחוד האירופי אשר נערך השבוע בבריסל. שרי האוצר צפויים לדון במציאת דרכים נוספות ליציאה ממשבר החוב המקומי כאשר החששות הגדולים ביותר מגיעים מכיוונם של איטליה וספרד. היום אישרו שרי החוץ של האיחוד האירופי הטלת סנקציות מרחיבות על יבוא הנפט מאיראן, צעד אשר גרר עליה משמעותית במחירי החוזים על הנפט בעולם. מחירי החוזים סיימו את היום בעליה של כ-1.3% לרמה של 99.6 דולר לחבית. עלייה זו הובילה גם את סקטור האנרגיה לרשום את עליות השערים הגבוהות ביותר היום עם עלייה של כ-1.3% בממוצע. מחירי החוזים על הזהב דווקא נסחרים בירידות שערים קלות של כ-0.1% לרמה של 1677 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת עם נטייה לעליות: הנסד"ק יורד בכ-0.1% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.1% וה s&p500 עולה בכ-0.05%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא התפרסמו נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום


 חדשות בולטות


 חברת רים (RIMM), יצרנית הבלקברי דיווחה היום כי בכוונתה להיפרד משני המנכ"לים שעמדו בראש החברה בשני העשורים האחרונים. וזאת לאור התוצאות המאכזבות של הציגה החברה וחוסר היכולת שלה להתחברות באופן משכנע בשוק הסמארטפונים. מניית החברה מגיבה לידיעות אלה בירידה של כ-8.4%.
 מניית חברת מלאנוקס (MLNX) הישראלית צונחת בכ-6.8% וזאת  לאחר דיווחים כי אינטל מתכוונת לרכוש את אחת ממתחרותיה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.067%


מועד עריכת הסקירה:  23/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד