סקירת וול סטריט 18.01.12


יום המסחר בוול סטריט התנהל במגמה חיובית לאור החדשות הטובות מאירופה ונתוני המאקרו המעודדים מהשוק המקומי. מעט לאחר תחילת היום פורסמה ידיעה מאירופה שיוון תגיע עד סוף השבוע להסכם עם נושיה הפרטיים על קיזוז של כ-68% מהחוב שלה אליהם, סכום של כ-130 מיליארד אירו. ידיעה זו הקפיצה את השווקים האמריקאים שכבר ככה היו בסנטימנט חיובי עקב הגדלת קרן המטבע האירופית בכחצי טריליון אירו. על אף ידיעות אלו ישנה עדיין אי ודאות בנוגע ליוון ולמצב החוב הכללי השורר ביבשת. אנליסטים רבים עדין מודאגים מהמצב וממשיכים להוריד את תחזית הצמיחה של מדינות הגוש האירופי. סביר שצעד זה הוא שגרם  למגמה המעורבת של הבורסות באירופה. בהמשך היום התקבלו חדשות טובות נוספות, הפעם מהמשק המקומי, כאשר מדד המחירים לצרכן רשם ירידה של כ-0.1% למרות שהכלכלנים ציפו לעלייה והנתון המפתיע ביותר של היום היה עליית הרמה המייצגת של סקר הקבלנים בכ-4 נקודות לרמה הגבוהה ביותר בארבעה וחצי השנים האחרונות לרמה של כ-25 נקודות, 3 נקודות שלמות מעל התחזיות. עונת הדוחות ממשיכה ואתמול לאחר המסחר היה זה תורם של חלק ממניות הפיננסים הגדולות לפרסם את תוצאותיהן: גולדמן זאקס פירסם רווח למניה גבוה בכ-50% מאשר ציפיות האנליסטים ולעומתו בנק אוף ניו יורק פירסם הפסדים גבוהים מהצפוי. נדמה כי השפעת התוצאות החיוביות של גולדמן זאקס בתוספת המגמה החיובית הצליחו להשכיח את התוצאות הגרועות של סיטיבנק מאתמול ודחפו מגזר הפיננסים לעליות של כ-1.6% בממוצע. בשוק הסחורות החוזים על הנפט יורדים  בכ-0.05% לרמה של 100.65 דולר לחבית. והחוזים על הזהב עולים 0.16% לרמה של 1,658 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית, הנסד"ק עולה בכ-1.53% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.78% וה- s&p500 עולה בכ-1.11


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן רשם ירידה מפתיעה של כ-0.1% לעומת ציפיות לעלייה של כ-0.1%.
 מדד התפוקה התעשייתית הצביע על עלייה של כ-0.4%, מעט מתחת לציפיות. גם מדד ניצולת התפוקה הציג רמה נמוכה מהציפיות
 סקר הקבלנים בארה"ב עלה בכ-4 נקודות לרמתו הגבוהה ביותר ב4.5 השנים האחרונות.


 חדשות בולטות


 פורטל האינטרנט יאהו (YHOO) עולה בכ-3% בעקבות התפטרותו של אחד ממייסדי החברה והמנכ"ל לשעבר ג'רי יאנג. התפטרותו הייתה צעד צפוי מראש עקב התנגדותו למכירת החברה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעליה עם תשואה של 1.897%


מועד עריכת הסקירה:  18/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד