סקירת ול סטריט 17.01.12


שבוע המסחר בוול סטריט נפתח היום בעליות שערים.הסנטימנט החיובי שפשט בשווקים הגלובאליים הצליח להתגבר על הסיום השלילי של שבוע המסחר הקודם עקב הורדת דירוג החוב של צרפת ומספר מדינות אירופאיות. עליות השערים בימים האחרונים הן באירופה והן באסיה השפיעו באופן חיובי על הסנטימנט .כאמור בארה"ב שבוע המסחר נפתח רק היום עקב השבתת המסחר ביום שני כחלק מציון יום הולדות של מרטין לותר קינג. עליות השערים האחרונות מוכיחות  כי השוק היה מוכן לתרחיש הורדת הדירוג ובעצם לא הופתע מכך יותר מדי. נראה שתרחיש זה כבר תומחר במחירי המניות ולכן ההשפעה של הורדת הדירוג הייתה בסופו של דבר קטנה. בנוסף שורה של פרסומים מאקרו חיוביים תרמו להתבססות הסנטימנט החיובי. בארה"ב מדד האמפייר סטייט הגיע לרמה הגבוהה ביותר מאז חודש אפריל האחרון. ובסין הצמיחה ברבעון הרביעי הייתה מעבר לציפיות המוקדמות.בנוסף בימים האחרונים שלאחר הורדת הדירוג הצליחו מדינות אירופה השונות לגייס חוב בתשואות נמוכות יחסית. עובדה אשר הגבירה את ביטחון המשקיעים והקטינה את חוסר הוודאות בשוק. בארה"ב עונת הדוחות ממשיכה במרץ כשהיום שני ענקים פיננסים היו במוקד הפרסומים. סיטי גרופ (C) פרסמה דוחות מאכזבים ופספסה את התחזיות המוקדמות כשהציגה רווח למניה של 38 סנט על מול צפי מוקדם לרווח של 49 סנט למניה. כתוצאה מכך צללה מניית החברה ביותר מ-8% מנגד וולס פארגו (WFC) פרסמה גם היא את דוחותיה אשר הצביעו על גידול קל בשורת הרווח. הרווח למניה נקבע על 73 סנט לעומת 61 סנט ברבעון המקביל אשתקד וצפי מוקדם של האנליסטים ל- 72 סנט. מניית החברה מגיבה בעלייה מתונה של 0.7%. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים בכ-2.03% לרמה של 100.7 דולר לחבית. והחוזים על הזהב עולים 1.27% לרמה של 1,651 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר נחלשת במקצת המגמה החיובית. אך המדדים המובילים עדיין נסחרים בטריטוריה הירוקה: הנסד"ק עולה בכ-0.63% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.48% וה- s&p500 עולה בכ-0.35


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד האמפייר סטייט המודד את רמת הייצור במדינת ניו יורק הציג את רמתו הגבוהה ביותר מאז חודש אפריל 2011 ל-13.5 נקודות. זוהי רמה גבוהה בהרבה מציפיות האנליסטים שעמדו על פחות מ-11 נקודות.


 חדשות בולטות


 יצרנית מכשירי הבלקברי, ריסרץ' אין מוישן הקנדית (RIMM) עולה בכ-8.1% במהלך המסחר בעקבות שמועות על התעניינותה של  סמסונג ברכישת החברה.
 חברת השיט קרניבל קרוז יורדת בכ-13.7% בעקבות שקיעתה של ספינת הפאר שלה ליד חופי איטליה והורדת תחזיות הרוח של החברה בעקבות כך.
 חברת אבטחת התוכנה הישראלית צ'ק פוינט פירסמה דו"חות טובים מהצפוי ואף יצאה בהצהרות כי יש ביכולתה להגן על מוסדות המדינה מאיומי הפריצה של ההאקרים הסעודים. מניית החברה עולה בכ-8% בעקבות כך.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.85%


מועד עריכת הסקירה:  17/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד