סקירת וול סטריט 13.01.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה שלילית שבמרכז עומדת הורדת הדירוג המושלם של צרפת ע"י סוכנות הדירוג S&P. יום המסחר נפתח בירידות שערים בהובלת סקטור הבנקים לאחר שג'י פי מורגן פרסמה בדוחותיה השנתיים ירידה משמעותית ברווח הנקי יחסית לרבעון הקודם. פרסום זה בנוסף להודעות המאקרו המאכזבות אשר בעיקרן התרחבות הגרעון התקציבי גם בהפרש גדול מהציפיות הראשוניות. כאמור, לקראת אמצע היום ממשלת צרפת אישרה רשמית את הורדת הדירוג של המדינה בעקבות חששות סוכנות הדירוג לאי יכולת המדינה להחזיר את חובותיה הרבים בעקבות התשואות הגבוהות בו הנפיקה את אגרות החוב שלה בתקופה האחרונה ומעורבותה הגבוהה של המדינה במשבר החוב האירופי. הודעה זו קלקלה את הסנטימנט החיובי של תחילת המסחר באירופה בו הצליחה איטליה לגייס אג"ח את הסכום המקסימלי של 4.75 מיליארד אירו בתשואות נמוכות יחסית. לקראת סוף יום המסחר התפרסמו ידיעות שבכירי הבנק הפדרלי שוקלים הרחבה כמותית נוספת (QE3) במטרה לעודד את הצמיחה במשק, הודעה זו מעט עודדה את השווקים והחלישה את מגמת הירידה.  בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בעליות שערים קלות של 0.1% כשחבית אחת נסחרת ברמה של כ-99.2 דולר. החוזים על הזהב דווקא יורדים כאשר אונקיה אחת נסחרת ברמה של 1,637 דולר אשר מייצגים ירידה של כ-0.64%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה שלילית: הנסד"ק יורד בכ-0.6% הs&p500  יורד בכ-0.56% והדאו – ג'ונס יורד בכ-0.47%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 הגרעון המסחרי של ארה"ב התרחב בכ-10.4% לרמה של כ-47.8 מיליארד דולר. הבדל של יותר משלושה מיליארד דולר מציפיות הכלכלנים.
 סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן דווקא הצביע על עליה לרמה של כ-74 נקודות. רמתו הגבוהה ביותר מתחילת השנה.


 חדשות בולטות


 ענק הפיננסים האמריקאי JP מורגן (JPM) פרסם היום את תוצאותיו לרבעון הרביעי. הרווח הנקי הצטמק לכ-3.7 מיליארד דולר. מדובר בקיטון של יותר ממיליארד דולר בשורת הרווח.מניית החברה הגיבה בירידה של 2.6%
 מניית בנק אוף אמריקה (BAC) יורדת היום בכ-2.7% לאחר דיווחים כי הבנק שוקל לצמצם את חלק מפעילותו בארה"ב  וזאת כחלק מתהליכי ההתייעלות שמנסה ליישם ההנהלה החדשה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.853%


מועד עריכת הסקירה:  13/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד