סקירת וול סטריט 11.01.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת על רקע חששות המשקיעים מאזהרת הדירוג של איטליה מצד אחד וגיוס האג"ח האמריקאי בתשואה הנמוכה ביותר בכל הזמנים מצד שני. המסחר נפתח בירידות שערים על רקע הסנטימנט השלילי מבורסות אירופה ואזהרתה של סוכנות הדירוג פיץ' על הורדת הדירוג לאיטליה עקב טענתם כי אין ביכולתה של המדינה לעמוד בהתחייבויותיה בטווח הארוך. פגישתם המדוברת של קנצלרית גרמניה ונשיא צרפת אשר בה היו אמורים להתוות את המדיניות לאיחוד הפיסקאלי, צעד אשר סוכם עליו בועידת בריסל לפני כשבועיים, בינתיים לא נושאת פירות והערכות הן כי הודעה חיובית לא תצא מפגישה זו. סביר כי המגמה של תחילת יום המסחר בשווקים האמריקאית השתנתה בעקבות הצלחתה של ארה"ב לגייס 21 מיליארד דולר בתשואה חסרת תקדים של 1.9%. המגמה של תשואות אג"ח נמוכות לא נעצרה שם וגם גרמניה השיגה תשואה היסטורית כאשר גייסה היום 4 מיליארד דולר בריבית של כ-0.9% לאג"ח של 5 שנים. אמנם גיוסי ההון הנרחבים הללו נותנים מעט עודדו את המשק אך הם עדיין טומנים בחובם סכנות רבות וחששות האנליסטים מופנות לחוסר רצון המשקיעים להיפתח להשקעות חוץ מדיניות, דבר אשר יפגע בצמיחה של הכלכלה העולמית בטווח הארוך. בגזרת המאקרו פורסם היום ספר הב'ז, דו"ח אשר מפורסם על ידי הפד בו מרוכזות חוות דעת של 12 נגידי המחוזות של הבנק המרכזי על מצבה של הכלכלה האמריקאית בכל חודש. החדשות שנשא איתו הדו"ח היו יחסית מעודדות כאשר דעת הרוב הייתה כי ישנו שיפור בפעילות הכלכלית בארה"ב ואף שיפור יחסית רחב יחסית לחודש שעבר אך הצמיחה מתרחשת בקצב איטי ויש לנקוט בצעדים כדי מעט להמריץ אותה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של 1.3% כשחבית אחת נסחרת ברמה של כ-100.9 דולר. החוזים על הזהב דווקא עולים כאשר אונקיה אחת נסחרת ברמה של 1,641 דולר אשר מייצגים עלייה של כ-0.64%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת: הנסד"ק עולה בכ-0.3% הs&p500  עולה בכ-0.02% והדאו – ג'ונס יורד בכ-0.11%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הנתונים שפורסמו היום בספר הבז' תמכו בטענה שהכלכלה האמריקאית ממשיכה להתאושש. הנתונים של סוף שנת 2011 מצביעים על גידול מתון עד בינוני בפעילות הכלכלית בארה"ב.


 חדשות בולטות


 מניית חברת אלביט הדמיה (EMITF ) מזנקת היום בכ-27.5% בעקבות הדיווחים על מכירת 47 מרכזי קניות בארה"ב. העסקה מוערכת בכ-1.428 מיליארד דולר.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.904%


מועד עריכת הסקירה:  11/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד