סקירת וול סטריט 10.01.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום בעליות שערים. המגמה החיובית אשר מאפיינת את המסחר בארה"ב מאז תחילת שנת 2012 ממשיכה לקבל חיזוקים הן בזירת המאקרו והן בהתחלה החיובית של עונת הדוחות. אתמול הייתה זו ענקית האלומיניום אלקואה (AA) אשר פרסמה את דוחותיה לרבעון הרביעי של שנת 2011 ולמרות שדיווחה על הפסד של 18 סנט למניה בשורה התחתונה  עדיין הצליחה החברה לעמוד ביעדים שקבעו לה האנליסטים. חיזוק נוסף למגמה החיובית מגיע מהזירה הבינלאומית. באסיה נסגר המסחר בעליות שערים לאור נותנים חיוביים על רמת הסחר של סין. ובאירופה נשיא צרפת סרקוזי וקנצלרית גרמניה מרקל נפגשו אמש במטרה לתכנן את המנגנון שלפיו יוחל האיחוד הפיסקאלי החדש באירופה. פגישה זו העניקה אופטימיות מסוימת למשקיעים ושלחה את הבורסות המובילות ביבשת הישנה לעליות שערים. מנגד סוכנויות הדירוג ממשיכות לשחרר אזהרות. הפעם הייתה זו פיץ' אשר הודיעה כי מדינות אירופה נוספות עלולות לספוג הורדת דירוג במהלך החודש הקרוב. בין המדינות הבעייתיות לפי פיץ' אפשר למצוא את: איטליה,ספרד,בלגיה,אירלנד,סלובניה,קפריסין. בשוק הסחורות הנפט ריכז היום עניין רב לאור החלטת האיחוד האירופאי להקדים את ההכרעה בנוגע להגבלות החדשות על יבוא נפט מאירן. כתוצאה מכך החוזים על הנפט  נסחרו היום בתנודתיות רבה. בסיכומו של יום עלו החוזים ביותר מאחוז ומחירה של חבית נפט אחת נקבע על 102.35 דולר. החוזים על הזהב עלו גם הם היום ומחיר של אונקיה אחת נקבע על 1,634.3 דולר אשר מייצג עלייה של 1.63%. לקראת סיום המסחר מתמתנות במקצת עליות השערים. אך המדדים המובילים עדיין נמצאים בטריטוריה החיובית: הנסד"ק עולה בכ-0.95% הs&p500 עולה בכ-0.88% והדאו-ג'ונס עולה בכ-0.56%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 נתון המלאים הסיטונאיים עלה בכ-0.1% בחודש נובמבר. עליה זו התאימה לציפיות האנליסטים


 חדשות בולטות


 חברת אמצעי הצילום והמדיה קודאק (EK) עולה היום בכ-52% בעקקבות הודעת החברה על מעבר למבנה חדש ופשוט יותר תוך צמצום המחלקות הפועלות בתוך החברה וזירוז הפיכת החברה לדיגיטלית. מחזור החברה היה גבוה פי ארבע מהממוצע בעקבות הודעה זו.
 ענקית האלומיניום אלקואה (ALU) הייתה החברה הגדולה הראשונה לפרסם את הדוחות השנתיים. הפסדי החברה ברבעון האחרון היו לפי צפי האנליסטים מה שדחף את החברה לעלות כ-1.9% במהלך היום.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.97%


מועד עריכת הסקירה:  10/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד