סקירת ול סטריט 09.01.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות לקראת סוף היום. המסחר התנהל על רקע תחילת שבוע הפגישות של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, וראש ממשלת צרפת, ניקולא סרקוזי, שהנושא החם ביותר הינו האיחוד הפיסקלי שעליו הסכימו מדינות האיחוד לפני כחודש בועידת בריסל. מטרת פגישתם הינה להתוות את המסלול בו ילכו מדינות האיחוד בדרכן לאיחוד שכזה ומהן התנאים בו יצטרכו לעמוד המדינות כדי להוות חלק ממנו. במסיבת העיתונאים בסיומו של היום הראשון שני הצדדים נשמעו אופטימיים לגבי תוצאות הפגישה, הודעה אשר דחפה את המשק האמריקאי להיפתח במגמה חיובית. גם במשק האמריקאי חדשות היום היו אופטימיות עם פרסומו של נתון אשראי הצרכנים אשר רשם את הקפיצה החודשית הגבוהה ביותר מאז 2001, נתון מפתיע לכל הדעות אשר דאג להחזיק את רוב המגזרים הגדולים במשק באיזור הירוק כאשר סקטור מוצרי הבר קיימא רושם את העלייה הגבוהה ביותר היום עם כ-0.75% בממוצע. היום זהו היום הראשון של עונת דו"חות סוף השנה, תקופה בה התוצאות השנתיות המפורסמות על ידי החברות הגדולות במשק קובעות את אופי המסחר. החברה המעניינת ביותר אשר צפויה לפרסם היום, לאחר המסחר, את דוחותיה הינה, יצרנית האלומיניום, אלקואה אשר גם ללא הדו"חות עוררה עניין רב בשבועות האחרונים בעקבות מצבו של השוק בו היא מתמחה. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של 0.25% כשחבית אחת נסחרת ברמה של כ-101.3 דולר. החוזים על הזהב יורדים גם הם ואונקיה אחת נסחרת ברמה של 1,607 דולר אשר מייצגים ירידה של כ-0.56%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית: הנסד"ק עולה בכ-0.09% הs&p500  עולה בכ-0.22% והדאו – ג'ונס עולה בכ-0.26%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 אשראי הצרכנים לחודש נובמבר פורסם היום ושיקף עלייה של 20.4 מיליארד דולר ביחס לנתון הקודם. צפי הכלכלנים היה כי נתון זה ירד מרמה של 7.646 מיליארד בקריאה הקודמת לכ- 7 מיליארד בקריאה הנוכחית


חדשות בולטות


 מניית חברת נטפליקס (NFLX)  עולה היום בכ-14% ומשלימה בכך מהלך חיובי של מעל ל 30% מאז תחילת שנת 2012. החברה שידעה זמנים לא פשוטים במהלך השנה האחרונה אז השילה כ-70% מערכה. ממשיכה ליישם את תוכנית ההתרחבות מחוץ לגבולות ארה"ב כשהיעדים הראשונים הם אנגליה ואירלנד. נראה שהמשקיעים מגיבים בחיוב לצעדים אלה.
 עונת הדוחות עתידה להיפתח היום לאחר סיום המסחר וכמיטב המסורת ענקית האלומיניום, אלקואה עתידה להיות הראשונה שתדווח על תוצאותיה לשנת 2011. המשקיעים צופים כי הדוחות יהיו חיוביים ויצביעו על גידול בהכנסות ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מניית החברה מגיבה בעלייה של 2.8%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.96%


מועד עריכת הסקירה:  09/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד