סקירת וול סטריט 05.01.12


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים לאחר שיום המסחר התאפיין בתנודתיות רבה לאורך רוב היום והתייצב לקראת סוף המסחר. נראה כי לחששות הבלתי פוסקות ממשבר החוב האירופי התווספה דאגה נוספת כאשר האיחוד האירופי החליט להכריז אמברגו על הנפט מאיראן, צעד אשר סביר ויגרום לעליית מחירי הנפט ביבשת ויפגע אף יותר בכלכלה. סביר כי הודעה זו והסיום באדום של הבורסות הגדולות באירופה הם שהובילו לפתיחה השלילית של יום המסחר בארה"ב. במהלך היום פורסמו שני נתוני מאקרו מפתיעים ביותר אשר שינו את המגמה ודחפו את השווקים לעליות. שיעור התביעות לדמי אבטלה ירד בחודש דצמבר ביותר מחמש עשרה אלף דרישות וסקר הADP אשר נותן אינדיקציה לנתון התווספות המשרות הציג תוצאה כמעט כפולה בהתחזיות כאשר בישר על עליה של כ-325 אלף משרות. בשוק הסחורות הורגשה מעט רגיעה עם הירידה אשר נרשמה במחירי החוזים על הנפט לאחר כמה ימים רצופים של עליות משמעותיות. החוזים ירדו בכ 1.4% לרמה של 101.79 דולר לחבית. החוזים על הזהב עלו בכ-0.6% לרמה של 1,622 דולר לאונקיה . מגזר הפיננסים הציג היום עליות שערים של יותר מכ-1.4% בממוצע בעקבות נתוני המאקרו המעודדים ואף הגיע לשערים גבוהים יותר אך החששות מאירופה השאירו את הבנקים האירופים הגדולים אשר נסחרים בארה"ב בירידות שערים. הבנק אשר הוביל את העליות הינו בנק אוף אמריקה שעבר את סף ששת הדולרים למניה בפעם הראשונה מאז תחילת נובמבר 2011. לקראת סיום המסחר המדידים המובילים נסחרים במגמה מעורבת, הנסד"'ק עולה בכ-0.08% הs&p500  עולה בכ-0.3% והדאו ג'ונס יורד בכ-0.02%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 סקר הADP  אשר מייצג את החלק של הסקטור הפרטי בדו"ח התעסוקה פורסם היום והציג עלייה של 325 אלף משרות חדשות בעוד ההערכות המוקדמות היו כי הסקר יציג עלייה של 125 אלף משרות.
 מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים  ה-ISM פורסם גם הוא היום ונקבע על רמה של 52.6% לעומת צפי מוקדם שעמד על 53.3%


 חדשות בולטות


 חברת סודה סטרים הישראלית (SODA) ריכזה היום עניין רב החל משלב הטרום מסחר וזאת עקב השותפות האסטרטגית החדשה של החברה עם ענקית המזון קראפט (KTF) במסגרת שותפות זו תציע החברה סירופים בטעמי המותגים המובילים של קראפט. מניית החברה הגיבה בעלייה של 4.7%.
 חברת איזיצ'יפ הישראלית (EZCH) הודיעה על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם חברת מארוול לייצור מעבד חדש שעתיד לצאת לשוק לקראת סוף 2012
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.993%


מועד עריכת הסקירה:  05/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד