סקירת וול סטריט 03.01.12


יום המסחר הראשון לשנת 2012 התאפיין בעליות שערים על רקע נתוני מאקרו מעודדים אשר פורסמו במהלך היום במשק האמריקאי ועליות השערים בבורסות האירופאיות. שני הנתונים המשמעותיים ביותר אשר פורסמו היום הינם: נתון מדד מנהלי הרכש לחודש דצמבר אשר הציג תוצאה גבוהה בכמעט אחוז מציפיות האנליסטים ופרוטוקולי הפד אשר בהם פורסם כי הבנק המרכזי יבחן צעדים מוניטאריים נוספים לעידוד הצמיחה במשק מלבד השארת הריבית ברמה האפסית שהינה היום ובנוסף יעדכן בכל רבעון את כוונתו העתידית לשינוי בריבית כדי להוריד את רמת הציפיות. על אף הסנטימנט החיובי היום מבורסות אירופה ישנה עדיין דאגה רבה בקרב המשקיעים בנוגע למשבר החוב ההולך וגובר באירופה. משבר החוב הולך ומחמיר בעקבות גיוסי הענק של חברות האיחוד האירופי בראשות איטליה וספרד אשר ישנה דאגה מוחשית ליכולת ההחזר שלהן. בעיה זו אינה נוגעת למצבן של מדינות אלא גם משפיעה באופן ניכר על יכולת החזרי החוב של הבנקים הגדולים ביבשת. למרות חששות אלו מצליח מדד הפיננסים לפתוח את השנה ברגל ימין עם עליות של כ-3% בממוצע. גם מדד הטכנולוגיה רושם עליות שערים חדות עם עלייה של כ-2% בממוצע. שוק הסחורות גם כן שמר על המגמה החיובית כאשר החוזים על הנפט הצביעו על עלייה של 4.2% לרמה של כ-102.98 דולר לחבית בעוד הזהב עולה בכ-2.48% לרמה של כ- 1605 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית: הנסד"ק עולה בכ-1.7% הs&p500  עולה בכ-1.5% והדאו ג'ונס עולה בכ-1.5%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד ה-ISM  לסקטור היצרני פורסם היום ונקבע על רמה של 53.9 נק' אל מול רמה קודמת של 52.7 נק'. הצפי המוקדם היה כי קריאת מדד זה תיקבע על 53 נקודות.
 הוצאות הבניה פורסמו גם הן היום והציגו עלייה של 1.2% בניגוד לצפי מוקדם לעלייה של 0.5%.


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית טבע (TEVA) ריכזה היום עניין רב, היום הוא יום המסחר הראשון בארה"ב לאחר הודעתו של מנכ"ל החברה שלמה ינאי כי בכוונתו לפרוש והפרסום כי ג'רמי לוין נבחר להחליפו. מניית החברה הגיבה בעלייה של 6.6%.
 בניגוד למגמה החיובית שאפיינה היום את המסחר.מניית יצרנית הזיכרונות הפלאש המובילה בעולם סנדיסק נסחרה בירידות שערים וזאת עקב הורדת דירוג שספגה החברה מבית ההשקעות גולדמן סאקס אשר העניק לה תשואה ניטראלית. מניית החברה הגיבה בירידה של 3.5%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.96%


מועד עריכת הסקירה:  03/01/2012


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד