סקירת וול סטריט 29.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום בעליות שערים על רקע נתוני מאקרו חיוביים אשר פורסמו היום במשק האמריקאי והנפקת האג"ח המוצלחת של ממשלת איטליה לפני תחילת המסחר. איטליה סיימה את היום השני של הנפקות האג"ח שהסתיים בצורה מעודדת יחסית עם תשואות של מתחת ל-7%. סך הכול ביומיים האחרונים הצליחה ממשלת איטליה לגייס כ-16 מיליארד אירו, כמיליארד אירו מתחת לציפיותיה אך עדיין כמות סבירה לכל הדעות. נראה כי תוצאות ההנפקה התקבלו בצורה חיובית בבורסות האירופאיות ואף השפיעה על הסנטימנט החיובי בפתיחת המסחר היום בוול סטריט. נתוני המאקרו הטובים אשר פורסמו במהלך המסחר הוסיפו לתחושה החיובית. הנתון המרכזי אשר פורסם היום הינו מדד מנהלי הרכש של שיקאגו אשר ירד בשיעור נמוך משמעותית ממה שציפו לה האנליסטים. נתון זה אף הוריד מעט את חששות הצמיחה של כלכלת ארה"ב מכיוון שהוא בישר על חודש עשרים ושביעי ברציפות של צמיחה. למרות האופטימיות היום בשווקים עדיין יש תחושה של אי ודאות רבה בנוגע למשבר החוב האירופי אשר באה לידי ביטוי בימים האחרונים בהיחלשותו של האירו מול הדולר אשר כבר הגיע לרמה של כ-1.2945 דולר לאירו. בשוק הסחורות החוזים על הנפט עולים  בכ-0.3% לרמה של 99.63 דולר לחבית והחוזים על הזהב ממשיכים במגמה השלילית זה היום השישי ברציפות ויורדים בכ-1.05% לרמה של 1,547 דולר לאונקיה. סקטור חומרי הפיננסים הוביל את העליות כשהציג עליה יומית של כ- 1.5%. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.92% הדאו ג'ונס עולה בכ-1.1% והs&p500  עולה בכ-1.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה לשבוע החולף פורסמו היום ונקבעו על רמה של 381 אלף תביעות. מדובר בעלייה של 15 אלף דורשי אבטלה חדשים ביחס לקריאה הקודמת. צפי האנליסטים היה שנתון זה יעמוד על 374 אלף.
 מדד מנהלי הרכש של אזור שיקאגו פורסם גם הוא היום והצביע על ירידה קלה של 0.1% ביחס לנתון הקודם. המדד נקבע על 62.5 נקודות. צפי האנליסטים היה שמדד זה יעמוד על 60.7 נקודות.


חדשות בולטות


 רשת סירס האמריקאית (SHLD) ממשיכה לרכז עניין, לאחר שהחברה דיווחה על כוונתה לסגור כ-120 חנויות ועל תיקון כלפי מטה של תחזית ההכנסות העתידיות שלה. מניית החברה ירדה היום בכ-0.9
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ-1.897%


מועד עריכת הסקירה:  29/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד