סקירת וול סטריט 27.12.11


שבוע המסחר המקוצר בוול סטריט התנהל היום בעליות שערים מתונות על רקע מהלכי הבנק המרכזי האירופי בשבוע שעבר ונתונים מעודדים אשר פורסמו היום במשק האמריקאי. בדומה לשנים קודמות, יום המסחר לאחר חג המולד התאפיין במחזורי מסחר נמוכים מהרגיל ובמגמת עלייה. נראה כי הסנטימנט החיובי שנוצר עקב הודעת הבנק המרכזי האירופי על הענקת הלוואות ארוכות טווח לבנקים המקומיים ממשיך לתת את אותותיו מבחינת עליות השערים בבורסות האירופיות אך עדיין ישנה דאגה רבה למעורבותן של ענקיות הפיננסים האמריקאיים במשבר החוב מה שגורר ירידה קלה במגזר זה במהלך היום. נתוני המאקרו אשר התפרסמו היום התחילו ברגל שמאל עם פרסומם של מדד הפעילות היצרנית ומדד קייס-שילר אשר הציגו עליות נמוכות מהצפוי אך המשיך בצורה טובה בהרבה עם עלייתו של מדד אמון הצרכנים החודשי ב-9 נקודות יותר מציפיות האנליסטים. בשוק הסחורות המגמה הייתה מעורבת, החוזים על הנפט הציגו עלייה של כ-1.55% לרמה של 101.23 דולר לחבית בעקבות המצב ההולך ומחמיר מבחינת מדינות המזרח התיכון כאשר סוריה הודיעה על פגיעה בייצור הנפט שלה בעקבות המהומות המתחוללות במדינה  והאיומים מצד איראן שיצאה לתרגיל מלחמה בימים האחרונים והגבירה את המתח הצבאי באזור. מנגד החוזים על הזהב הציגו ירידה של 0.72% לרמה של 1594 דולר לאונקיה.לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.25%  הדאו ג'ונס יורד בכ-0.01% וה s&p500 עולה בכ-0.02%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד קייס שילר שבוחן את פעילות הנדל"ן בארה"ב הציג ירידה של 0.6% בחודש האחרון. צפי האנליסטים היה שמדד זה ירד רק ב0.4%.
 מדד אמון הצרכנים פורסם גם הוא היום ורשם עלייה חדה לרמה של 64.5 נקודות


 חדשות בולטות


 רשת סירס האמריקאית (SHLD) דיווחה היום כי בכוונתה לסגור כ-120 חנויות וזאת לאור צפי החברה כי רווחיה לשנת 2011 היו נמוכים משמעותית מהתחזיות המוקדמות. מניית החברה מגיבה בצניחה של 27.2%
 יצרנית מכשירי הבלקברי ריסרץ' אין מושן (RIMM) ממשיכה לרכז עניין רב לאור השמועות כי מיקרוסופט נוקיה ואמזון הגישו הצעות לרכישת החברה. ונכון לרגע זה החברה דחתה את כל הצעות הרכש. מניית החברה מגיבה בעלייה של6.7%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ-2%


מועד עריכת הסקירה:  27/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד