סקירת וול סטריט 22.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה חיובית על רקע כמה נתוני מאקרו מעודדים מהמשק האמריקאי ותקווה לתוצאות חיוביות מפגישתם של יו"ר הבנק האירופי ושר האוצר הבריטי היום. פתיחת המסחר התאפיינה בתנודתיות רבה, מצד אחד פורסמו היום תחזיות הצמיחה במשק האמריקאי אשר הציגו רמה נמוכה מהצפוי ומצד שני נתוני התביעות לדמי אבטלה ירדו בשיעור ניכר וסנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שגם כן עבר את הציפיות איזנו את הכף. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, נאם היום בפני בית הנבחרים במטרה לאשר הטבות מס לאזרחי המדינה בחודשיים הקרובים בכדי להגדיל את ההוצאות הפרטיות אשר חיוניות להתאוששות הכלכלית. זוהי הפעם השנייה בה הנשיא מנסה להעביר חוק זה לאחר ששבוע שעבר הוא נדחה על ידי הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים. אם מהלך זה באמת יעבור הוא צפוי לתת דחיפה משמעותית לצמיחה לטווח הקצר של כלכלת ארה"ב ולאפשר לה מעט מרווח נשימה. משבר החוב באירופה עדיין במוקד כאשר היום נערכה מסיבת עיתונאים מכרעת בין יו"ר הבנק האירופי ושר האוצר של בריטניה בנוגע ליישוב הסכסוכים במהלך הועידה בשבוע שעבר בבריסל בו איימה בריטניה על התרחקות מהגוש האירופי בעקבות הסיכונים הרבים הטמונים בחוב של המדינות. אירוע שני אשר עדיין נותן את חותמו הוא איומם של שני סוכנויות הדירוג הגדולות פיץ' ומודיס' על הורדת הדירוג של הבנקים הגדולים באירופה במידה ולא יצליחו להראות שיפורים מיידיים בנזילותם. נראה כי השפעתה השלילית של הודעת סוכנויות נחלשת מעט בעיקר בזכות תכנית ההלוואות החדשה של הבנק המרכזי האירופי, תכנית אשר גוררת את מגזר הפיננסים לעליות שערים ביום השני ברציפות ולעלייה של כ-2% בממוצע במהלך היום. סקטור הטכנולוגיה גם כן נסחר בירוק עם עלייה ממוצעת של כ-1.2% בהובלתה של חברת אפל אשר מתקרבת שוב לסף ה-400 דולר. המסחר בסחורות התאפיין דווקא במגמה מעורבת, החוזים על הנפט עולים בכ-0.7% לרמה של 99.42 דולר לחבית בעוד החוזים על הזהב יורדים בכ-0.45% לרמה של 1606 דולר לאונקיה.
כאמור לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה חיובית: הנסד"ק עולה בכ-0.83%. הs&p500  עולה בכ-0.83% והדאו ג'ונס עולה בכ-0.52%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הדרישות ראשוניות לדמי אבטלה בשבוע החולף פורסמו היום ונעמדו על רמה של 364 אלף תביעות. מדובר בנתון מעודד לאור צפי מוקדם ל 378 אלף תביעות.
 הצמיחה במשק האמריקאי ברבעון השלישי נקבעה על רמה של 1.8%. מדובר בתיקון כלפי מטה של הנתון הקודם שנקבע על 2%.
 נתון האינדיקטורים המובילים לחודש נובמבר פורסם גם הוא היום והציג עלייה של 0.5% על מול צפי מוקדם לעלייה של 0.3%


 חדשות בולטות


 חברת סודה סטרים (SODA)  הישראלית דיווחה היום כי מתכוונת לרכוש את זכויות ההפצה של מוצרי החברה בסקנדינביה והמדינות הבלטיות בכ-7.8 מיליון יורו. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-5%
 חברת אקאמי האמריקאית (AKAM) דיווחה היום על רכישת קוטנדו הישראלית בעסקה שמוערכת בכ-300 מיליון דולר. מניית אקאמי מגיבה בזינוק של 19.3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.95%


מועד עריכת הסקירה:  22/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד