סקירת וול סטריט 21.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת. אירופה ריכזה גם היום את מירב צומת הלב, הבנק האירופאי המרכזי (ECB) הכריז היום כי הוא מוכן להעמיד הלוואות ל-523 מוסדות פיננסיים לתקופה של שלוש שנים,וזאת במטרה להגביר את הנזילות ולשחרר במקצת את לחצי האשראי הגוברים באירופה. היקף ההלוואות שניתנו הוא כ- 490 מיליארד יורו.התגובה למהלך זה הייתה מעורבת,תחילה המסחר באירופה התאפיין בעליות שערים עקב התערבות הבנק המרכזי שנתפסה כחיובית על ידי המשקיעים. אך לאחר שהאבק שקע והתחילו לנתח את המהלך ואת הביקוש הגבוה שהיה להלוואות. עלתה השאלה האם מהביקושים הגבוהים בעצם אפשר להסיק על מצוקת האשראי החמורה באירופה? ואיך ישתמשו הבנקים בכספים שלוו? האם יגלגלו אותם הלאה ויעניקו בעזרתם אשראי נוסף שיעודד צמחיה או יגביר את הביקוש לאג"חים של מדינות אירופה הנאבקות בריבית המשתוללת שהשוק דורש מהם בהנפקות האחרונות. או שהבנקים ישתמשו בכספים להגדלת הלימות ההון או שימושים פנימיים אחרים. אירוע נוסף שתרם לסנטימנט השלילי הוא דחיית הצעת החוק להארכת ההטבות המס לעובדים על ידי בית הנבחרים האמריקאי במה שנראה כסיבוב נוסף בקרב הפוליטי בין הדמוקרטים לרפובליקנים. ללא הסכמה יפוג תוקף ההטבות בעוד כשבועיים.המסחר בסחורות התאפיין גם הוא במגמה מעורבת, החוזים על הנפט עולים בכ-1.57% לרמה של 98.77 דולר לחבית בעוד החוזים על הזהב יורדים בכ-0.17% לרמה של 1,614 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה המעורבת. סקטור הטכנולוגיה מוביל את הירידות ויורד בכ- 1.74% כאשר הדוחות המאכזבים של אורקל משפיעים על כל הסקטור ודחופים אותו כלפי מטה.
כאמור לקראת סיום המסחר המדדים המובילים נסחרים במגמה מעורבת: הנסד"ק יורד בכ-1%. הs&p500  עולה בכ-0.19% והדאו ג'ונס עולה בכ-0.03%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט
 מלאי חביות הנפט ירד השבוע ב-10.6 מיליון חביות. הרבה מעבר לציפיות האנליסטים שציפו לירידה של 2.8 מיליון חביות בלבד.
 נתון מכירות הבתים עלה בחודש נובמבר בכ-4% אך המגמה השנתית עדיין מצביעה על ירידה משמעותית במכירות. היום אף עדכנו את הנתונים של שלוש השנים האחרונות כלפי מטה, נתון אשר מגביר את החשש ממצב הנדל"ן האמריקאי.


 חדשות בולטות


 מניית יצרנית הבלקברי ריסרץ' אין מושן (RIMM) עולה בכ-10% בעקבות שמועות על הצעות לקניית החברה על ידי ענקיות התעשייה מייקרוסופט ונוקיה. מניית החברה הצליחה להתאושש מעט מהירידות החדות אשר רשמה בשבוע האחרון.
 יצרנית בסיסי הנתונים ומערכות המידע אורקל (ORCL) יורדת בכ-12% בעקבות דיווחי החברה על רווחים נמוכים מהצפוי לרבעון הנוכחי. החברה דיווחה על רווח נקי של 43 סנט למניה, נמוך בהרבה מציפיות האנליסטים אשר עמדו על כ-57 סנט.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.967%

 

מועד עריכת הסקירה:  21/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד