סקירת וול סטריט 19.12.11שבוע המסחר בוול סטריט נפתח היום בירידות שערים.שורה של דיווחים בעייתיים הצליחו למחוק את העליות הקלות שנרשמו בתחילת המסחר וצבעו את המסכים באדום. אירופה ממשיכה להיות מוקד העניינים, היום דווח כי פגישת שרי האוצר של האיחוד האירופי אשר התקיימה בבריסל הגיעה למבוי סתום.שרי האוצר נפגשו במטרה לדון בפתרונות האפשריים למשבר החוב המתגלגל. שר האוצר הבריטי טרף את הקלפים כאשר הודיע כי בריטניה לא תסכים להשתתף במימון ההלוואה לקרן המטבע הבין לאומית. נגיד הבנק המרכזי האירופאי מריו דרגי נאם היום בפני הפרלמנט האירופאי וחזר והדגיש כי הבנק המרכזי לא מתכוון להתערב בשוק האג"ח כפי שחלק מן המשקיעים מצפים ממנו שיעשה במטרה להחזיר את אמון המשקיעים. חיזוק למגמה השלילית הגיע מוושינגטון שם דווח כי למרות הפרסומים הקודמים על ההסכמות שהשיגו הדמוקרטים והרפובליקנים והאישור הצפוי של התקציב. היום צפו מחדש המחלוקות ובבסיסם סעיף הקלות המס לעובדים. במידה והצדדים לא יגיעו להסכמה הממשל האמריקאי עלול להגיע למצב של השבתה. סקטור הפיננסי הציג היום ירידה של 1.92% כשבמוקד פרסום שיצא מהבנק הגדול ביותר ביפן, נומורה. כלכלני הבנק מעריכים כי 8 הבנקים הגדולים בארה"ב צפויים לספוג ירידות בהכנסות עקב האטה בפעילות. בהתאם החליטו בנומורה לחתוך את תחזיות הרווח של אותם מוסדות פיננסיים. כתוצאה מכך הציגו מניות הבנקים ירידות חדות.מניית בנק אוף אמריקה (BAC) ירדה היום בכ-4.4% ולראשונה השנה נסחרת מתחת לחמישה דולר.  בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בעלייה קלה של 0.05% לרמה של 93.7 דולר לחבית. החוזים על הזהב נסחרים בירידה של 0.4% ומחיר אונקייה אחת עומד על 1,591 דולר. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.3% הדאו-ג'ונס יורד בכ-0.85% וה s&p500 יורד בכ-.1.2%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 מדד אמון הקבלנים הציג תוצאת שיא של השנה וחצי האחרונות אך עדין נמצא בטריטוריה שלילית מבחינה היסטורית
 מדד אמון הקבלנים עלה בחודש ספטמבר בשתי נקודות לרמה של 21 נקודות. זהו החודש השלישי ברציפות בו מדד זו רושם עליות.


 חדשות בולטות


 ענקית המשחקים האינטרנטית זינגה (ZNGA) אשר הונפקה בתרועה גדולה ביום שישי רושמת יום שני רצוף של ירידות חדות. מניית החברה סיימה את היום בסביבות ה-9 דולר למניה לאחר שהונפקה ב-10 דולר.
 חברת השכרת הרכב זיפ (ZIP) עולה היום בכ-1.6% בעקבות המלצת קנייה של חברת אופנהיימר שנתנה למניית החברה מחיר יעד  של כ-35$.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.813.

 

מועד עריכת הסקירה:  19/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד