סקירת וול סטריט 15.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה חיובית לאחר ירידות שערים שנרשמו במדדים הגדולים בשלושת הימים האחרונים. סביר להניח כי שינוי המגמה נובע מנתוני המאקרו אשר פורסמו היום בגזרה המקומית והגלובאלית והנפקת האג"ח המוצלחת של ממשלת ספרד שעקפה את כל התחזיות. המסחר נפתח בעליות שערים גבוהות בעיקר בזכות הנפקת האג"ח הספרדי ל-10 שנים שבו הצליחה הממשלה לגייס כ-6 מיליארד אירו, סכום כפול ממה שציפו לו טרם ההנפקה ובתשואה נמוכה של רק 5.24%. המגמה החיובית התמתנה מעט בעקבות התחזית המדאיגה שפרסמה סוכנות הדירוג S&P שלפיה מצבם של הבנקים רחוק מלהיות יציב עקב המעורבות העמוקה שלהם במשבר החוב האירופי. הודעה זו בעיקר השפיעה על מגזר הפיננסים שמחק את רוב העליות של תחילת היום וסיים את היום בעליה ממוצעת של רק 0.5%. נתוני המאקרו שפורסמו לאורך היום הצליחו לשמור על הסנטימנט החיובי אך לא הצליחו להרים את השווקים לגבהים של תחילת היום. הנתונים המשמעותיים הצביעו על ירידה של כ-20 אלף תביעות לדמי אבטלה יחסית לשבוע שעבר, תוצאה מפתיעה לכל הדעות והנמוכה ביותר מאז מאי 2008, גם מדד המחירים ליצרן עלה בכ-0.3% לאחר שחודש שעבר דווקא ירד. נתון מעט מאכזב הינו מדד האמפייר סטייט אשר מודד את הפעילות היצרנית באזור ניו יורק והציג את התוצאה הנמוכה ביותר מאז מאי השנה. נתוני המאקרו במשק האירופי הצביעו על שיפור רחב כאשר מדד מנהלי הרכש של שתי הכלכלות הגדולות באירופה, צרפת וגרמניה, הציג עליות שערים לאחר כמה חודשים רצופים של ירידה. החוזים על הנפט ממשיכים במגמה השלילית ורושמים ירידה של כ-1.4% לרמה של כ-93.62 דולר לחבית. ירידת המחירים משפיעה גם על סקטור האנרגיה שמסיים את היום בירידה ממוצעת של כ-1%. גם החוזים על הזהב ממשיכים בירידה ורושמים שיא שלילי נוסף בשבעת החודשים האחרונים עם ירידה של כ-0.7% ל-1573 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-0.07% הs&p500  עולה בכ- 0.33% והדאו- ג'ונס עולה בכ-0.4%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התביעות הראשוניות לדמי אבטלה נקבעו על 366 אלף לשבוע החולף, מדובר בקריאה מצוינת ביחס להערכות המוקדמות אשר היו צפו כי נתון זה יגדל לרמה של 390 אלף דרישות.
 מדד הייצור התעשייתי לחודש נובמבר הצביע על ירידה של 0.2% וזאת בניגוד לצפי מוקדם שנתון זה יציג עלייה של 0.2%

 חדשות בולטות


 חברת ביוסנטה (BPAX) הודיעה היום כישלון הניסוי האחרון שביצעה, ניסוי שלב שלוש במוצר הדגל של החברה. מדובר בניסיון לייצר תרופה אשר תשפיע על היצר המיני של נשים בדומה לתרופה הויאגרה לגברים. מניית החברה מגיבה לכישלון הניסוי בהתרסקות של 77.3%.
 ענקית השילוח הבין לאומי פדקס (FDX)  פרסמה את תוצאותיה לרבעון האחרון והציג גידול מרשים בשורת הרווח. הרווח הנקי נאמד על 497 מיליון דולר לעומת 283 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. מניית החברה מגיבה בזינוק של 8.4%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 0.012%

 

מועד עריכת הסקירה:  15/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד