סקירת וול סטריט 14.12.11


יום נוסף של ירידות שערים עבר על הבורסה בארה"ב. אתמול לקראת סיום המסחר פורסמה הריבית האמריקאית לחודש הקרוב.אומנם לא היו הפתעות והריבית נשארה על אותה רמה אך רמת הריבית לא הייתה הדבר החשוב באותה מסיבת עיתונאים,עיקר צומת הלב הופנתה למה שלא נאמר ולמרות צפי המשקיעים נגיד הפדרל ריזרב בן ברננקי לא הופיע במפתיע ולא הכריז על תוכנית הקלה כמותית נוספת (QE3). כתוצאה מכך גבר הסנטימנט השלילי והמדדים המובילים סיימו את יום המסחר בירידות שערים בולטות. כאמור הסנטימנט השלילי ממשיך לשחק תפקיד מרכזי גם ביום המסחר הנוכחי והמגמה השלילית אפיינה היום את המסחר בבורסות השונות ברחבי העולם. מספר גיוסי הון משמעותיים בוצעו היום, ארה"ב הנפיקה אג"ח בשווי 13 מיליארד דולר לתקופה של 30 שנה בריבית שפל היסטורית של 2.925% . מנגד איטליה הנפיקה חוב של 3 מיליארד יורו לתקופה של 5 שנים בתשואת שיא של 6.5%. בשוק הסחורות נרשמו ירידות חדות אשר יוחסו להתחזקות הדולר מול סל המטבעות. החוזים על הנפט ירדו בבכ- 5% לרמה של 95.5 דולר לחבית גם הזהב הציג ירידות חדות היום והחוזים על המתכת היקרה נסחרים בירידות של כ- 5.42% ברמה של 1,570 דולר לאונקיה. סקטור האנרגיה הוביל הערב את הירידות בארה"ב כשהשיל 2.39% מערכו. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.6% הs&p500  יורד בכ- 1.15% והדאו- ג'ונס יורד בכ-1.1%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מחירי הייבוא עלו בכ-0.7% במהלך חודש נובמבר. עלייה זו מעט נמוכה ממה שציפו האנליסטים אך עדיין קוטעת ארבעה חודשים רצופים של ירידה במחירים.
 מלאי חביות הנפט ירד בכ-2 מיליון חביות במהלך החודש אך נתון זה מעט מטעה מכיוון שהיום הכריזה "OPEC" על הגדלת כמות החביות המיוצרות.


 חדשות בולטות

 מנייתה של ענקית האנרגיה האמריקאית שברון (CVX) נופלת בכ-2.7% בעקבות החלטת ממשלת ברזיל על הפסקת פעילותה של החברה במדינה בעקבות פליטת הנפט לחופי ריו דה ז'נרו לפני כחודש. הדיווחים מצביעים על כך שהיא עומדת בפני תביעה בסך 11 מיליארד דולר בעקבות כך.
 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) הודיעה היום על כוונותיה לפתוח בישראל את מרכז הפיתוח הראשון שלה מחוץ לגבולות ארה"ב. מניית החברה יורדת היום בכ-2.3% ביחד עם רוב סקטור הטכנולוגיה שיורד בממוצע בכ-1.5%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.9 לאחר שבתחילת היום כבר נסחרו מעל רף 2 הדולר.

 

מועד עריכת הסקירה:  14/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד