סקירת וול סטריט 13.12.11


המסחר בוול סטריט ממשיך את המגמה השלילית שאפיינה את אתמול ונסחר בירידות שערים על רקע האכזבה מהודעת נשיא הפד והתנגדותה הפתאומית של גרמניה לחלק מההסכמות של ועידת בריסל. תחילת המסחר דווקא הייתה אופטימית בעקבות ירידת תשואת האג"ח לעשר שנים של ממשלת ספרד מתחת ל-5% ונתוני המאקרו המעודדים כגון עליית המלאים העסקיים מעל לציפיות האנליסטים ועליית נתוני המכירות הקמעונאיות. נראה כי הסיבה לכך שעליות השערים של תחילת המסחר לא החזיקו זמן רב הינה הודעתה של ממשלת גרמניה כי תתנגד להגדלת קרן הייצוב למדינות הנזקקות בגוש האירופי, צעד שעליו החליטו בועידת בריסל בשבוע שעבר אך סביר ולא יקרום עור וגידים. סיבה נוספת לירידות השערים מגזרת אירופה הינה האיום של חברות הדירוג הגדולות מודי'ס ופיץ' להוריד את דירוגן של מדינות האיחוד האירופי במידה ולא ימצאו פתרון מהותי למשבר הכלכלי. תוצאות ועידת הפד שנערכה היום רק הוסיפו לסנטימנט השלילי עקב אי ההכרזה של נשיא הבנק, בן ברננקי, על תוכנית חילוץ שלישית ((QE3. תוצאות ההכרזה היו מאכזבות במיוחד לאור ציפיות האנליסטים לעידוד ממשלתי של המשק האמריקאי שמתקשה להתרומם עקב המשקל הרב של משבר החוב האירופי על כלכלת המדינה. ועידת הפד הודיעה בנוסף שתשאיר את הריבית המוניטרית באותו שיעור של בין 0% - 0.25% כפי שציפו מרבית המשקיעים. המסחר בסחורות התנהל במגמה מעורבת, החוזים על הנפט דווקא מסיימים בירוק עם עלייה של כ-2.12% לרמה של כ-99.839 דולר לחבית. החוזים על הזהב בשפל של שבעה חודשים ומסיימים בירידה של כ-1.8% למחיר של כ-1633 דולר לאונקייה. ירדו בכ-1.46% לרמה של 97.95  דולר לחבית והחוזים על הזהב ירדו בכ-2.78% לרמה של 1,669 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.46% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.45% והs&p500  יורד בכ-1.57%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הפדרל ריזרב פרסם היום את החלטת הריבית החודשית. הריבית נשארה על רמה של 0%-0.25%
 נתון המכירות הקמעוניות לחודש נובמבר הצביע על עלייה קלה של 0.2% אל מול תחזיות מוקדמות לעלייה של 0.6% בנתון זה.
 נתון המלאים בעסקים פורסם גם הוא היום וקבע עלייה של 0.8% בהתאם לציפיות המוקדמות


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית טבע (TEVA) ריכזה היום במהלך המסחר עניין רב לאחר שדווח כי חברת נוברטיס בודקת את הקשר בין מותו של חולה בטרשת נפוצה לבין השימוש בתרופת הגילניה שהיא המתחרה העיקרית של הקופקסון, תרופת הדגל של טבע. מניית החברה עולה בכ-0.2%
 חברת בסט ביי (BBY) פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון השלישי והציגה ירידה של 13% ברווחים. החברה צופה כי בשנת 2012 היא תציג הפסד של 3.52 דולר למניה. מניית החברה מגיבה בירידה של 15.6%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.962

 

מועד עריכת הסקירה:  13/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד