סקירת וול סטריט 12.12.11


המסחר בוול סטריט התאפיין היום בירידות שערים.לאחר ששבוע המסחר הקודם הסתיים באופטימיות רבה אשר התבטאה בעליות שערים חדות וזאת עקב הדיווחים מפסגת מנהיגי אירופה בבריסל. חזר היום הסנטימנט השלילי לשוק, החששות הישנות והמוכרות חזרו היום למכרז הבמה בעקבות הפרסומים שיצאו מסוכנויות הדירוג מודי'ס ופיץ' אשר העמידו בספק את יכולתה של אירופה להתמודד עם משבר החובות המשתולל. סוכנויות הדירוג מתלונות שמנהיגי אירופה לא מצליחים להגיע להסכמה על פתרון כולל וכי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים לשיטתם לא הוצג כל פתרון חדש במסגרת הפסגה האחרונה. הערכה שאליה מצטרפים עוד ועוד קולות ומומחים  היא כי המשבר ימשיך ל 2012 וכי גוש האירו עומד בפני האטה כלכלית משמעותית. מודי'ס גם מתכוונת לבחון  בקרוב מחדש את דירוג האשראי של מדינות אירופה השונות.  לסנטימנט השלילי הוסיפה ענקית המעבדים אינטל (INTC) אשר הורידה היום את תחזיותיה לרבעון הקרוב, אינטל טוענת כי הסיבה הרשמית להקטנת המכירות נובעת מהמחסור העולמי בדיסקים קשיחים ולא מירידה בביקוש למחשבים אישיים. לטענת החברה נמשכת העלייה במכירת המחשבים האישיים אך חברות המחשבים מקטינות את המלאי שהן מחזיקות וכתוצאה מכך מורידות את כמות המעבדים שהן מזמינות מהחברה. המסחר בסחורות התנהל גם הוא בירידות שערים, החוזים על הנפט ירדו בכ-1.46% לרמה של 97.95  דולר לחבית והחוזים על הזהב ירדו בכ-2.78% לרמה של 1,669 דולר לאונקיה. סקטור האנרגיה וסקטור החומרי הגלם הם שהובילו את הירידות בוול סטריט לאחר שירדו 2.80% ו2.87% בהתאמה. לקראת סיום המסחר נחלשת במקצת המגמה השלילית אך המדדים המובילים עדיין נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.3% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.35% והs&p500  יורד בכ-1.5%.


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 הגרעון התקציבי לחודש נובמבר אמנם הציג רמה נמוכה מציפיות האנליסטים אך עדיין גבוה ביותר מ40 מיליארד דולר מהגרעון של חודש אוקטובר. נתון זה עדיין מעודד מכיוון שהגרעון בתקופה הנוכחית נמוך בכ-20% אחוז מהתקופה המקבילה אשתקד.


 חדשות בולטות


 ענקית המדיה נטפליקס (NFLX) עולה היום בכ-6% בעקבות שמועות על כך שחברת הסלולר האמריקאית וריזון (VZ) במגעים לרכישתה.
 חברת התכנה הישראלית קומברס (CMVT) עולה בכ-4.5% עקב העלאת מחיר היעד למניה ל-10 דולר ע"י חברת אופנהיימר. שער המניה עומד כעת על 7 דולר בלבד.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.052

 

מועד עריכת הסקירה:  12/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד