סקירת וול סטריט 09.12.11


המסחר בארה"ב התאפיין במגמה חיובית לאורך כל יום המסחר על רקע תוצאותיה החיוביות של ועידת מנהיגי אירופה בבריסל ונתוני המאקרו המעודדים מהמשק האמריקאי שפורסמו היום במהלך יום המסחר. במהלך מרתון הפגישות של היומיים האחרונים בועידה בבריסל החליטו ראשי המדינות על שני צעדים משמעותיים בדרך לפתרון משבר החוב: אמנה פיסקאלית חדשה שמטרתה הגבלת מדינות הגוש האירופי לחריגה של עד כ-3% מהגרעון הציבורי במטרה למזער את האפשרות להחרפת המשבר בעתיד. החלטה שנייה הייתה להוסיף כ-200 מיליארד אירו לקרן המטבע כדי להרחיב את תכנית החילוץ למדינות אשר כבר במשבר כמו יוון ואיטליה. נתוני המאקרו החיוביים כגון נתון הגירעון המסחרי אשר ירד לרמתו הנמוכה ביותר מזה עשרה חודשים ומדד אמון הצרכנים אשר הפתיע גם את האופטימיים שבאנליסטים והציג את הרמה הגבוהה ביותר מאז מאי השנה. נתונים אלו רק חיזקו את הסנטימנט בשווקים ואף הצליחו להחזיק את השווקים בעת שסוכנות הדירוג מודי'ס הורידה את דירוגם של שלושת הבנקים הגדולים בצרפת: BNP פאריבאס, קרדיט אגריקול וסוסייטה ג'נראל. סקטורי הפיננסים והאנרגיה אשר מושפעים בצורה הישירה ביותר למתרחש בשווקי אירופה הציגו עליות שערים ממוצעות של כ-2% ונראה כי אף לא אחד ממגזרי המשק סיים את היום באדום. גם בשוק הסחורות נרשמות עליות שערים חדות כאשר החוזים על הנפט נסחרים בעלייה של כ-1.1% ברמה של 99.4 דולר לחבית והחוזים על הזהב עולים בכ-2% לרמה של 1,744 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.9% הדאו ג'ונס עולה בכ-1.5% והs&p500  עולה בכ-1.7%. 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון הגירעון המסחרי עמד בחודש אוקטובר על כ-43.5 מיליארד דולר, זוהי הירידה הגדולה ביותר בגירעון מזה עשרה חודשים
 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה לרמה של כ-67.7 נקודות. עליה של יותר משלוש וחצי נקודות מחודש שעבר.


 חדשות בולטות


 חברת קומברס הישראלית (CMVT) פרסמה היום את דוחותיה לרבעון האחרון והציגו תוצאות טובות מהמצופה. בשורת הרווח נרשם זינוק מרשים של 458% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והשורה התחתונה הצביעה על רווח של 35.2 מיליון דולר. מניית החברה הגיבה בעלייה של 5.7%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.052

 

מועד עריכת הסקירה:  09/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד