סקירת וול סטריט 08.12.11


המסחר בארה"ב התאפיין היום בירידות שערים חדות, את הכיוון הכללי קבע נשיא הECB (הבנק האירופאי המרכזי) בנאום שנשא לאחר פרסום הריבית האירופאית שירדה ב-0.25% לרמה של 1%, בנאומו התייחס הנשיא לאמנה האירופאית אשר אוסרת על הבנק המרכזי לרכוש אג"ח ללא הגבלה ובכך סתם את הגולל על האפשרות שהועלתה לאחרונה כי הבנק המרכזי יצא בתוכנית אגרסיבית לרכישת אג"חים. וזאת במטרה למתן את העליות האחרונות בתשואות אשר נדרשות ממדינות אירופה השונות. האפקט של נאום זה היה מיידי,המדדים המובילים באירופה והחוזים העתידיים בוול סטריט שעד לשלב זה נסחרו בעליות שערים עברו מיד להיסחר בירידות שערים והסנטימנט השלילי השתלט על השוק. נתוני המאקרו הטובים שפורסמו היום בארה"ב לא הצליחו לשנות את הכיוון הכללי והצבע האדום שלט במסכים. פסגת מנהיגי האיחוד האירופאי שמתכנסת היום בבריסל מרכזת באופן טבעי עניין רב, במהלך הפסגה צפויים המנהיגים לדון בפתרונות אפשריים למשבר החובות המתפתח. למשל הצעת גרמניה וצרפת להגברת ההידוק הפיסקאלי בין חברות האיחוד והגבלת המדינות השונות לעמידה ביעד גירעון של 3% מהתוצר. עוד נושא שצפוי לעלות במסגרת הפסגה הוא אופן הפעלת קרן החילוץ האירופאית (EFSF). דריכות רבה צפויה לשרור בשוק עד לנעילת הפסגה ובכל דיווח שיצא מבריסל עשוי להשפיע באופן מיידי על השווקים. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידה של כ-2% ברמה של 98.4 דולר לחבית והחוזים על הזהב יורדים בכ-1.85% לרמה של 1,712 דולר לאונקיה. סקטור הפיננסים וסקטור חומרי הגלם הובילו היום את הירידות בוול סטריט כשירדו ב2.4% ו2.33% בהתאמה. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-2% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.6% והs&p500  יורד בכ-2.1%. 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 נתון התביעות השבועיות לדמי אבטלה הצביע על ירידה של יותר מאחוז מהרמה של שבוע שעבר ועמד על כ-381 אלף תביעות. זוהי הדרישה הנמוכה ביותר לדמי אבטלה מחודש פברואר השנה.
 מאי המוצרים בחנויות רשם את העלייה המשמעותית ביותר בחמישה חודשים אחרונים והציג רמה גבוהה בכ-1.6% יותר מחודש שעבר.


 חדשות בולטות


 חברת הקופונים האינטרנטית גרופון (GRPN) ממשיכה את מגמת העלייה של הימים האחרונים. מניית החברה עולה היום הכ-5%.
 הבנק השוויצרי UBS העלה את המלצת הקניה של חברת אפל (AAPL) בטענה שהם צופים שמכירות מוצריה רק יעלו ברבעון האחרון של השנה. המלצת הבנק מצטרפת להמלצת חברת דירוג אחרת אתמול שהעריכה את מחיר המניה בכ-500$. מניית החברה עולה בתגובה בכ-0.3%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 1.97

 


מועד עריכת הסקירה:  08/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד