סקירת וול סטריט 07.12.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה מעורבת על רקע הדיווחים בגרמניה על התנגדות הממשלה לאיחוד שתי תכניות החילוץ הגדולות באירופה ואי הודאות בנוגע לתוצאות ועידת מנהיגי האיחוד האירופי ביום שישי. יום המסחר נפתח בירידות שערים בעקבות שמועה בגרמניה על כך שהיא מתנגדת לתכנית שמטרתה לרכז את השליטה במשבר החוב על ידי איחוד שתי תכניות החילוץ הגדולות: ESM ו EFSF. הודעה זו רק הוסיפה לאי הודאות שגררה הודעת סוכנות הדירוג S&P אתמול על כוונתה להוריד את דירוג האשראי של 15 ממדינות האיחוד כולל דירוגן המושלם של כמה מהמדינות היותר יציבות באיחוד כמו: צרפת ולוקסמבורג. סוכנות הדירוג אף הוסיפה לחשש כאשר יצאה היום בהכרזה כי הכניסה את מדינות האיחוד למעקב ותוצאות ועדת המנהיגים ביום שישי תקבע אם אכן תוריד את דירוגן. נראה כי המשקיעים עדיין נושאים את עיניהם לועידת ראשי האיחוד האירופי ביום שישי בבריסל שבה צפויים לדון בהצעותיהם של קנצלרית גרמניה וראש ממשלת צרפת שעיקרה הטלת סנקציות על מדינות אשר חורגות מגרעון התקציב שלהן. הודעתו של שר האוצר האמריקאי כי יתמוך בהצעתם של האירופים לטיפול במשבר והבעת האמון שלו בראשי הכלכלות האירופים והאופטימיות של האנליסטים בנוגע לתוצאות הועידה  תרמו לעליות השערים לקראת סוף יום המסחר. מגזר הפיננסים מוביל את עליות השערים עם עלייה ממוצעת של יותר מאחוז על אף הודעתה של חברת סיטי בנק על מהלך רחב של פיטורים בקרב עובדי החברה על מנת כחלק מאצעי הייעול שנוקטת החברה.  לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה המעורבת, המדדים המובילים: הדאו ג'ונס עולה בכ-0.4% הs&p500 עולה בכ-0.2% והנסד"ק יורד בכ-0.05%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פרסמו היום נתוני מאקרו מהותיים.


 חדשות בולטות


 חברת AMR אשר מחזיקה בבעלות על חברת התעופה אמריקן ארליינס מרכזת היום עניין רב במהלך המסחר. לאחרונה הגישה החברה בקשה להגנת בית המשפט מפני נושיה (צ'פטר 11). היום מזנקת מניית החברה בכ-55% לאחר מספר פרסומים שטענו כי חברת southwest(LUV) עשוי לנסות ולהשתלט על החברה.
 חברת טבע (TEVA) נאלצה היום להתמודד עם החלטת שרת הבריאות האמריקאית אשר סירבה להסיר את מגבלת הגיל לרכישת גלולת היום שאחרי שמייצרת החברה. מניית החברה נסחרת כמעט וללא שינוי בעלייה של 0.02%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 2.017

 


מועד עריכת הסקירה:  07/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד