סקירת וול סטריט 06.12.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה מעורבת, כרגיל בתקופה האחרונה אירופה שוב במרכז, הפעם מדובר בסוכנות הדירוג s&p שפרסמה אמש אזהרה כללית ליבשת אירופה והכנסה של 15 מדינות אירופאיות לרשימת המעקב שמנהלת הסוכנות. היום דווח כי גם דירוג האשראי של קרן הסיוע האירופאית (EFSF) נמצא בסכנה לאור ההבהרה של s&p כי במצב שבו דירוג האשראי של המדינות המממנות את הקרן ירד אז גם דירוג האשראי של הקרן ירד לרמה הנמוכה ביותר מבין המדינות המממנות. תגובת השוק לאירוע זה הייתה מיידית והתשואות על האג"ח של קרן הסיוע זינקו באופן מיידי. דריכות רבה מורגשת בשוק לקראת ועידת הפסגה האירופאית שעתידה להתקיים לקראת סוף השבוע בבלגיה, המשקיעים שואבים עידוד מהאחידות שהציגו שני המנהיגים האירופאים החשובים ביותר, סרקוזי ומרקל במסיבת העיתונאים המשותפת שערכו אתמול. שר האוצר האמריקאי גייטנר נמצא גם הוא באירופה ובמסיבת עיתונאים משותפת עם שר האוצר הגרמני אמר כי הוא מעודד מההתפתחויות האחרונות בכלכלת אירופה והדגיש במיוחד את הצעדים שנקטו איטליה יוון וספרד והרפורמות שהמדינות הנ"ל מתכונות לבצע. גייטנר גם התייחס לתפקיד הבנק המרכזי האירופאי, הוא אמר שאומנם יש לבנק תפקיד מרכזי בטיפול במשבר החוב אך עיקר הנטל הוא על הממשלות השונות והבנקים המרכזיים במדינות הספציפיות וזהו תפקידן לפתור את הבעיות באופן עצמאי. כאמור יום המסחר התנהל היום המסחר התנהל היום בתנודתיות רבה המשקיעים משדרים עצבנות וכל פרסום של הודעה שולח את השוק לכיוון אחר. לקראת סיום המסחר המגמה היא עדיין מעורבת עם נטייה חיובית. המדדים המובילים: הדאו ג'ונס עולה בכ-0.45% הs&p500  עולה בכ-0.15% והנסד"ק יורד בכ-0.22%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פורסמו נתוני מאקרו משמעותיים היום


 חדשות בולטות


 חברת הביומד הישראלית פרוטליקס (PLX) יורדת היום בכ-12.8% בעקבות דחייה של שלושה חודשים במועד אישור התרופה הנסיונית שלהם למחלת הגושה ע"י הFDA.
 חברת התקשורת הישראלית אלוט (ALLT) עולה בכ-4.7% בעקבות המלצת קניה של חברת RBC. חברת הדירוג מעריכה את מחיר המניה בין 18$ ל 20$. מחיר המניה כעת עומד על כ-17.5 דולר.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.094

 


מועד עריכת הסקירה:  05/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד