סקירת וול סטריט 05.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה חיובית על רקע נתונים חיוביים משווקי אירופה והצהרות מעודדות מפי ראשי האיחוד האירופי. יום המסחר התחיל על רקע פרסומם של שני נתוני מאקרו מעט מאכזבים: מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים הציג את התוצאה הנמוכה ביותר מינואר 2010 ונתון ההזמנות ממפעלים גם כן ירד מתחת לציפיות האנליסטים. נתונים מאכזבים אלו מהמשק האמריקאי לא הצליחו לשבור את הסנטימנט החיובי מאירופה שנוצר עקב אישורה של תכנית החילוץ ליוון בגובה 2.2 מיליארד אירו ע"י קרן המטבע וירידת תשואות האג"ח ל-10 שנים של ממשלת איטליה מתחת לסף 6%. היה נדמה כי חלקו הראשון של יום המסחר מתנהל על רקע הציפייה לתוצאות פגישתן של ראש ממשלת צרפת וקנצלרית גרמניה בנוגע לפתרונות האפשריים למשבר החוב ודרך פעולתן של שתי הכלכלות החזקות באירופה בדרך להיחלצות מהמשבר. תוצאות הפגישה תרמו לסנטימנט החיובי בכך שראשי המדינות יצאו בהצהרה אופטימית בנוגע ליציאה מהמשבר אך גם סייגו את דבריהם והבטיחו סנקציות כנגד המדינות באיחוד שיחרגו מגירעון התקציב שלהן. כשעתיים לפני סוף המסחר יצאה ידיעה במסוף הפיננסי של הניו יורק טיימס שחברת דירוג האשראי S&P צפויה להוריד את דירוג האשראי של שישה מדינות באירופה מAAA לAA+, חלק מהמדינות שדווח עליהן הן בעלות חוסן כלכלי כגון גרמניה ולוקסמבורג. ידיעה זו חוללה סערה בשווקים האמריקאיים וגררה את המדדים הגדולים להיסחר בנמוך היומי לאורך שארית יום המסחר אך לא הצליחה למחוק לגמרי את עליות השערים אשר נרשמו במהלך היום. מגזר התחבורה רושם עליות שערים מרשימות של יותר מאחוז בממוצע בעקבות המלצות קנייה על חברות US AIRWAYS ו JETBLUE. גם מגזר הפיננסים מצליח לשמור על עליות של יותר מאחוז על אף איומי הורדת הדירוג בהובלתה של ענקית הפיננסים סיטי גרופ. בשוק הסחורות דווקא נרשמו ירידות שערים כאשר החוזים על הנפט יורדים בכ-0.18% לרמה של 100.78 דולר לחבית. החוזים על הזהב יורדים בצורה יותר משמעותית ומשילים כ-1.32% ממחירם ונסחרים ברמה של כ-1724 דולר לאונקיה. לקראת סיום נשמרת המגמה החיובית עם נטייה לעליות: הדאו ג'ונס עולה בכ-0.66% הנסד"ק עולה בכ-1.1% והs&p500 עולה בכ-31% 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש לחודש נובמבר פורסם היום ונקבע על רמה של 52 נקודות צפי הכלכלנים היה שמדד זה יעמוד על רמה של 53.8 נקודות. מדובר בקריאה הנמוכה ביותר מאז ינואר 2010 ובירידה של 0.9% מהקריאה הקודמת.
 נתון ההזמנות ממפעלים לחודש אוקטובר פורסם גם הוא היום והצביע על ירידה של 0.4% בהזמנות.


 חדשות בולטות


 סקטור הבנקאות מגיב בחיוב לחדשות המגיעות מאירופה ומניות הבנקים האמריקאים ריכזו עניין רב במהלך המסחר והציגו עליות שערים נאות. בנק אוף אמריקה (BAC) עלתה היום בכ-2.3% סיטי גרופ (C) עלתה בכ5.1% וג'י פי מורגן עלתה בכ-3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 2.054

 


מועד עריכת הסקירה:  05/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד