סקירת וול סטריט 2.12.11


מגמה חיובית אפיינה היום את המסחר בארה"ב,במוקד המסחר עמדו, פרסום נתוני התעסוקה ודיווחים חיוביים מאירופה על המשך ההתמודדות עם משבר החובות המתפתח. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נאמה היום בפני הפרלמנט הגרמני והתייחסה לצעדים שעל גוש האירו לבצע לדעתה בכדי לפתרון את משבר החובות ." אנו זקוקים למשמעת פיסקאלית ולמנגנון אפקטיבי שיאפשר להגיע לפתרון..צריך לשנות את האמנות והסכמים או ליצור חדשים" בהתבטאות זהו הגדילה מרקל את הסיכוי כי נראה בטווח זמן הקרוב שינוי מבני בגוש היורו שיגביר את הפיקוח הבקרה ושיתוף הפעולה גם לנושאים פיסקליים. קרן המטבע הבינלאומית המשיכה את מגמת הפרסומים החיוביים מאירופה כשדיווחה כי ישנה התעניינות מצד שרי האוצר האירופאים  להלוות באופן חד צדדי כ-200 מיליארד אירו לקרן וזאת במטרה לממן חילוץ של מדינות אירופאיות אשר נקלעו לקשיים. השפעתם של אירועים אלה הייתה חיובית ביותר והשפיעה על כיוון המסחר וסנטימנט המשקיעים בבורסות השונות ברחבי העולם אשר סיימו את שבוע המסחר בסגירה חיובית. אירוע נוסף שתרם להתבססות המגמה החיובית היה פרסום נתון התעסוקה החיובי, דו"ח התעסוקה החודשי שאומנם לא הפתיע באופן מיוחד אך הצביע כי הכלכלה האמריקאית ממשיכה להתאושש, נתון שכן הפתיע היה שיעור האבטלה שנקבע על רמה של 8.6% ביחס לצפי מוקדם של האנליסטים שנקבע על 9% מדובר בנתון האבטלה הטוב ביותר שפורסם בארה"ב מזה שנתיים וחצי והוא משמש ביטוי להמשך התאוששותה של הכלכלה האמריקאית.בשוק הסחורות התנהל היום המסחר בעליות שערים, החוזים על הנפט עלו בכ-0.9% לרמה של 101.1 דולר לחבית והחוזים על הזהב עלו ב0.6% לרמה של 1,750 דולר לאונקיה. סקטור הפיננסים הוביל היום את העליות בוול סטריט והציג עלייה יומית של כ-1.4%. לקראת סיום המסחר המדדים המובילים עברו להיסחר במגמה מעורבת: הנסד"ק עולה בכ-0.03% הs&p 500  יורד בכ-0.02% והדאו ג'ונס יורד בכ-0.01%.

  
נתונים בולטים

  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 בחודש נובמבר התווספו למשק האמריקאי כ-120,000 משרות חדשות. ציפיות האנליסטים עמדו על כ-125,000 משרות אך עדיין זו עליה משמעותית מנתוני החודשים האחרונים.
 אחוזי האבטלה ירדו מתחת לסף 9% לרמה של כ-8.6%. זוהי רמת האבטלה הנמוכה ביותר בשנתיים וחצי האחרונות.


 חדשות בולטות


 יצרנית הבלקברי RIMM יורדת היום בכ-10% בעקבות הודעת החברה על תיקון כלפי מטה על הרווח שפירסמה בדו"חות הרבעון השלישי של השנה.
 יצרנית ההארד דיסקים ווסטרן דיגיטל (WSC) עולה היום ביותר מ-7% לאחר שהקפיצה את תחזיות הרווח שלה לרבעון הרביעי.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של 2.047%

 

מועד עריכת הסקירה:  02/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד