סקירת וול סטריט 01.12.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת על רקע נתונים מאכזבים מהמשק האירופי מצד אחד ופרסומים מעודדים מהמשק האמריקאי מצד שני. הסנטימנט החיובי של הימים האחרונים שבא לשיאו עם מדד ה500 S&P אשר רשם את העלייה התלת יומית הגבוהה ביותר מאז מרץ 2009 מעט דעך היום בעקבות פרסומו של מדד מנהלי הרכש באירופה שירד בצורה החדה ביותר ב-28 החודשים האחרונים לרמה של כ-46.4 נקודות. צרפת וספרד סיימו את הנפקת האג"ח ל-5 שנים המוצלחת שלהן מעט לפני תחילת המסחר בארה"ב. לא רק ששתי המדינות הצליחו לגייס את מלוא הכמות שאותה ביקשו אלא גם תשואות האג"ח הסופיות היו נמוכות בהרבה מאשר בגיוסים האחרונים. נתונים מעודדים נוספים פורסמו היום בשוק האמריקאי ודחפו את הבורסות הגדולות לכיוון חיובי עם פרסומם. הנתונים החשובים הינם עליית מדד מנהלי הרכש ב-0.7 נקודות וסקר האנליסטים שהצביע על עלייה של כ-125 אלף משרות בחודש נובמבר, כ-5000 יותר משציפו לו בהתחלה. גם נתון תביעות דמי האבטלה לא הרס את המומנטום  על אף שעלה מעבר לסף ה400 אלף משרות אך עדיין היה מתחת לציפיות האנליסטים. מגזר הטכנולוגיה רשם את התוצאות הטובות ביותר במהלך המסחר היום עם עלייה ממוצעת של כ-0.7% בהובלת חברת יאהו שמעוררת עניין רב בעקבות שמועות על הצעות של כמה מענקיות האינטרנט על רכישת חלק נכבד ממניות החברה. מדד הבנקים דווקא רושם ירידות שערים של כ-0.5% בממוצע אחרי שאתמול דווקא הוביל את המשק עם עליה של  יותר מ-5%. בשוק הסחורות החוזים על הנפט ממשיכים להיסחר מעבר לגבול 100 הדולרים לחבית ורושמים ירידה קלה של כ-0.15%. החוזים על הזהב ירדו גם הם במעט לרמה של כ-1743 דולר לאונקיה, ירידה של כ-0.1%.  לקראת סיום נשמרת המגמה המעורבת עם נטייה לירידות: הדאו ג'ונס יורד בכ-0.25% הנסד"ק עולה בכ-0.2% והs&p500 יורד בכ-0.25% 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה פורסמו היום ונעמדו על 402 אלף מדובר בנתון מאכזב ביחס לצפי הכלכלנים שעמד על 390 אלף.
 מדד מנהלי הרכש בסקטור התעשייה (ISM) פורסם גם הוא היום ונקבע על רמה של 52.7 נקודות אל הערכות המוקדמות היו שנתון זה יעמוד על 51.5.


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית טבע (TEVA) ריכזה היום עניין רב במהלך המסחר לאחר שדיווחה על כוונתה להשיק גרסה גנרית לתרופת ה"ליפיטור" של פייזר (PFE)  בשיתוף עם חברת רנבסקי ההודית. תרופת הליפיטור הינה התרופה הנמכרת ביותר בעולם במונחי מכירות והיא מיועדת להפחתת כולסטרול. מניית החברה מגיבה בעלייה של 0.2%
 מניית ענקית החיפוש יאהו (YHOO) עולה היום בכ-3.2% לאור דיווח כי שילוב של מספר חברות וקרנות עשויים לחבור במטרה לנסות לרכוש את החברה או חלקים ממנה, החברות שהוזכרו הן מייקרוסופט,עליבאבא והקרנות העיקריות שעשויות לקחת חלק הן: בלקסטון,סילבר לייק פרטנרס . כאמור כרגע מדובר בשמועות בלבד ולא התקבל אישור רשמי מהחברה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.117%

 

מועד עריכת הסקירה:  01/12/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד