סקירת וול סטריט 30.11.11


בצעד דרמטי דיווחו היום שורה של בנקים מרכזיים ברחבי העולם כי החליטו להוריד את הריבית על עסקאות החלף (SWAP) דולריות, מטרת המהלך היא להזרים נזילות לשווקים ובכך לנסות ולמנוע מצב של מחנק אשראי. תגובת השוק הייתה מידית ועליות חדות נרשמו בבורסות השונות ברחבי העולם.וול סטריט הגיבה בהתאם,המסחר התאפיין היום במגמה חיובית ברורה והציג עליות שערים חדות. רוח גבית למגמה החיובית הגיע מכיוון סין שם דווח כי הממשל הסיני הקטין את דרישת יחס הרזרבה שהוא דורש מהבנקים, הקלה מוניטרית זו תאפשר לכספים שעד עכשיו הוקפאו להשתחרר ולתמוך בהאצת הצמיחה. מנגד משבר החובות באירופה ממשיך להדאיג את המשקיעים והסנטימנט הכללי עדיין שלילי, האפשרות שאירופה תיגרר למשבר חובות שיאלץ אותה לבצע שינויים מרחיקי לכת נראת בתקופה האחרונה כקרוב מתמיד. אתמול החליטה ועידת שרי האוצר האירופאים להעביר ליוון את תשלום הסיוע הקרוב על סך 8 מיליארד דולר,עוד פורסם כי שרי האוצר הגיעו להסכמות לגבי אופן מינוף קרן החילוץ האירופאית אירועים אלה עשויים להפיג במקצת את חששות המשקיעים. מנגד בהתאם להודעתה מתחילת החודש חתכה אתמול לאחר סיום המסחר ענקית הדירוג s&p  את דירוג האשראי של 37 גופים פיננסיים לרבות 15 בנקים אמריקאים גדולים עקב שינויים בשיטת הדירוג של החברה והכנסת מדדי בדיקה חדשים שהותאמו לשינויים בכלכלה העולמית ורמת התמיכה הממשלתית באותם מוסדות או במילים אחרות כמה אותם מוסדות פיננסיים חשופים למשבר החובות המתפתח באירופה . בגזרת המאקרו פורסמו מספר נתונים חיוביים אשר מצביעים על המשך המגמה החיובית, מצב הכלכלה האמריקאית ממשיך להשתפר אך קצב הצמיחה נמוך באופן מדאיג, כראיה ניתן להסתכל על ספר הבז' אשר מאגד נתונים כלכליים על 12 מחוזות הפד'. הפרסום האחרון אומנם הציג צמיחה אך קצב ההתקדמות הוגדר כ-"נמוך עד בינוני" המשמעות היא שהצמיחה נמצאת מתחת לרף שנחשב לצמחיה בריאה.בשוק הסחורות החוזים על הנפט עלו בכ-0.5% והגיעו לרמה של 100 דולר לחבית, החוזים על הזהב עלו גם הם ואונקיה אחת נסחרת ברמה של כ-1,751 דולר מדובר בעלייה יומית של כ-1.9%. לקראת סיום המסחר המגמה החיובית נמשכת והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים חדות: הדאו ג'ונס עולה בכ-4.2% הנסד"ק עולה בכ-4.2% והs&p500 עולה בכ-4.3% 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש של שיקאגו אשר נותן אינדיקציה לצמיחה הכלכלית במשק עלה ביותר מ7% יחסית לשבוע שעבר והצביע על רמה של כ-62.6 נקודות.
 נתון מכירות הבתים עלה ביותר מעשרה אחוזים, הרבה מעבר לציפיות הכלכלנים.
 סקר הADP אשר נותן אינדיקציה טובה לנתון המודד את התווספות מקומות עבודה החדשים במשק פורסם היום. תוצאות הסקר הפתיעו גם את האופטימים שבאנליסטים והצביע על התווספות של כ-206 אלף משרות בחודש נובמבר.


 חדשות בולטות


 חברת האחזקות הסינגפורית מלקו קראון (MPEL) עולה היום בכ-13.2% בעקבות הודעת החברה על הנפקת מניות החברה גם בבורסה בהונג קונג.
 יצרנית חיישני המצלמה לאייפון S4 אומניוויזון (OVTI) יורדת בכ-4.5% בעקבות תיקון הרווחים הרבעוניים שלה כלפי מטה ממה שהופיע בדו"חות.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 2.06%

 

מועד עריכת הסקירה:  30/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד