סקירת וול סטריט 29.11.11


המסחר בוול סטריט התנהל היום במגמה מעורבת לאור מגוון ההודעות אשר פורסמו היום במהלך המסחר בזירה המקומית והגלובאלית. נראה היה שנתון אמון הצרכנים אשר פורסם לקראת תחילת יום המסחר והצביע על עלייה לרמה הגבוהה ביותר בחמשת החודשים האחרונים הצליח להאפיל על ירידות השערים שנרשמו היום בבורסות האירופאיות ולדחוף את המסחר בארה"ב לפתיחה חיובית. עליות שערים אלו לא החזיקו זמן רב בעקבות הצטרפותה של חברת הדירוג פיץ' לדעתם של מרבית חברות הדירוג הגדולות בכך שיש להוריד את תחזיות הדירוג האמריקאי לרמה לשלילית. מדינה נוספת אשר עומדת בסיכון ממשי להורדת דירוגה המושלם הינה צרפת. איום זה נעשה מוחשי יותר בכל יום שעובר ויש המעריכים שכבר בימים הקרובים יודיעו סוכנויות הדירוג על השינוי. מדד קייס שילר אשר נותן אינדיקציה למצב הנדל"ן בשוק האמריקאי הצביע על ירידה של כ-0.6% בחודש ספטמבר. נדמה כי נתון זה רק הוסיף לאי הודאות והוביל לירידות שערים לקראת אמצע יום המסחר. לקראת סוף יום המסחר פורסמה הודעה מעודדת מועידת שרי האוצר של האיחוד האירופי אשר מתקיימת בימים אלה בבריסל. שרי האוצר החליטו לאשר את תכנית החילוץ השנייה ליוון אשר מוערכת בכ-8 מיליארד אירו. הודעה זו מעט הרגיעה את השווקים מכיוון שללא אישורה של התכנית יוון ללא ספק הייתה מגיעה לחדלות פירעון. בשוק הסחורות החוזים על הנפט חוזרים להיסחר קרוב לרף ה-100 דולר ומסיימים את היום ברמה של כ-99.8 דולר לחבית. גם שוק הזהב מפגין חוזקה כאשר החוזים נסחרים ברמה של כ-1717 דולר לאונקייה, עלייה של כ-0.4%. העליה במחיר הנפט גררה את כל סקטור האנרגיה לעליות שערים ממוצעות של כ-1.5% בהובלת ענקיות המגזר אקסון מוביל (XOM) ושברון (CVX). לקראת סיום המסחר נשמרת  המגמה המעורבת: הנסד"ק יורד בכ-0.5% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.3% והs&p500  עולה בכ-0.25%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד קייס שילר לחודש ספטמבר פורסם היום והצביע ירידה של 0.6% ביחס לנתון הקודם (אוגוסט). המדד עוקב אחר מחירי הבתים בארה"ב ונחשב לאינדיקטור העיקרי למצב שוק הנדל"ן האמריקאי. מדובר בירידה הראשונה מזה חמישה חודשים.
 מדד אמון הצרכנים פורסם גם הוא היום ונקבע על רמה של כ-56 נק' מדובר בקריאה הגבוה ביותר מאז חודש יולי. הקריאה עקפה את ההערכות המוקדמות שצפו לעלייה מתונה יותר של כ-45 נקודות.


 חדשות בולטות


 חברת האם של ענקית התעופה אמריקן ארליינס (AMR) ריכזה היום עניין רב לאחר שהודיעה כי מגישה בקשה להגנה מפי נושים (צ'פטר 11) מניית החברה הגיבה בצניחה של כ-81%
 חברת מגל מערכות  הישראלית  (MAGS)  פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השלישי, החברה דיווחה על רווח של 7.1 מיליון דולר אל מול הפסד של 799 אלף דולר בתקופה המקבילה אשתקד. בתקופה הנ"ל עלו הכנסות החברה בכ-106% ונקבעו על רמה של 27.7 מיליון דולר. מחר עתיד להיות יום המסחר האחרון של המניה בבורסה בת"א אחר כך תיסחר המנייה רק בנסד"ק. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-67.2%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של 1.996%

 

מועד עריכת הסקירה:  29/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד