סקירת וול סטריט 23.11.11


המשך המגמה השלילית בוול סטריט, גם היום התנהל המסחר בארה"ב בירידות שערים חדות.השילוב של מספר נתוני מאקרו מאכזבים ביחד עם החשש שמשבר החובות באירופה יצא מכלל שליטה ויתפתח למדינות נוספת קבע את הכיוון השלילי של השוק וצבע את המסכים באדום. במוקד היו היום שתי הנפקות אג"ח מצד אחד ארה"ב הנפיקה בהצלחה אג"ח בשווי של 25 מיליארד דולר בתשואה הנמוכה אי פעם 1.91% הביקוש להנפקה היה גבוה פי 3.2 מהכמות המוצעת. ניתן לייחס את ההצלחה של ההנפקה האמריקאית למצב השווקים לרבות מדינות גוש האירו  ולסנטימנט השלילי אשר שולט כרגע, המשקיעים  אשר מחפשים ביטחון מוכנים להתפשר על התשואה ובורחים לנכס שנתפס על ידם כבטוח ביותר (למרות שסוכנויות הדירוג השונות חושבות אחרת). גם ממשלת גרמניה הנפיקה היום אג"ח אך במקרה שלה ההנפקה הסתיימה בצורה הרבה פחות מוצלחת, אומנם המדינה שנחשבת לחוליה החזקה באיחוד האירופי ושכלכלתה אמורה לתמוך בחלקים הבעייתיים יותר באיחוד הצליחה אומנם לגייס  3.9 מיליארד דולר אך הביקושים היו נמוכים והסכום שגויס בסופו של דבר היה נמוך מהסכום הרצוי. עוד בגזרה האירופית, השיחות בין ממשלת צרפת לממשלת בלגיה בנוגע לחילוץ ענק הבנקאות "דקסיה" אשר מתנהלות מאז אוקטובר הגיעו למבוי סתום עקב חוסר יכולת הצדדים להגיע להסכמות. בשוק הסחורות החוזים על הזהב נסחרו היום בירידה של 0.4% ומחיר אונקיה אחת נקבע על 1,695 דולר החוזים על הנפט ירדו גם הם היום ומחיר חבית אחת נקבע על 96.3 דולר. סקטור האנרגיה ירד היום בכ-2.31% ובכך הוביל את הירידות. לקראת סיום המסחר נמשכת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים חדות: הנסד"ק יורד בכ-2.4% הדאו ג'ונס יורד בכ- 2% והs&p500  יורד בכ- 2.2%  


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 התביעות השבועיות לדמי אבטלה גדלו בחמשת אלפים לרמה של כ-393 אלף תביעות.
 מצד אחד נתוני ההזמנות ירדו בכ-0.7% ומצד שני נתוני ההוצאות דווקא גדלו בשיעור דומה.
 מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ירד בכ-0.1 נקודות יחסית לשבוע שעבר.
 נרשמה ירידה חדה מאוד במלאי חביות הנפט, לפי הנתונים המלאי ירד ביותר מכ-300 אלף חביות.


 חדשות בולטות


 מניות חברות התקשורת הישראליות פרטנר (PTNR) וסלקום (CEL) רושמות ירידות שערים חדות בעקבות ירידת ערך המניות במהלך המסחר בארץ במהלך השבוע
 קומברס (CMVT) הישראלית הינה מן החברות היחידות שרושמות עליות שערים היום בעקבות הודעה של כמה חברות ענק על עניין במערכת בקרת התשלומים שלה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.88%

 

מועד עריכת הסקירה:  22/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד