סקירת וול סטריט 22.11.11


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה מעורבת על רקע הודעות מרגיעות מקרן המטבע מצד אחד, וארועים מדאיגים כגון: עליית תשואת האג"ח הספרדי וההאטה בצמיחה האמריקאית מצד שני. המסחר נפתח דווקא בצורה חיובית עקב הודעת קרן המטבע הבינלאומית על אספקת קו אשראי מחודש למדינות המתקשות ואספקת נזילות לבנקים אשר סובלים מבעיה זו כבר רב. על אף הודעת קרן המטבע והחלפת הממשל בספרד תשואת האג"ח של המדינה נסחר היום בגבהים חדשים ואף גרם לסנטימנט החיובי בשווקי אירופה והעולם לדעוך. פרסום נתון הצמיחה בארה"ב לרבעון השלישי שהפתיע לרעה עם עלייה של כ-25 בלבד לעומת ה2.5% שציפו לו האנליסטים רק הוסיף לדאגות המשקיעים ואף גרר ירידות שערים חדות בלאורך חלק מיום המסחר. נתון זה מעורר דאגה מכיוון שנושא הצמיחה הכלכלית הוא אחד מהנושאים שהבנק המרכזי שם עליהם את הדגש החזק ביותר במטרה לשפרו. חדשה מדאיגה לא פחות הינה אי יכולתו של הקונגרס האמריקאי להגיע להבנות בנוגע להסכם הקיצוץ של הגרעון התקציבי ב1.2 טריליון דולר לפי התכנית שניסח נשיא המדינה, ברק אובמה. נתון נוסף אשר מעט הרגיע את השווקים היא הודעתם של חברות הדירוג הגדולות כי אין סיכוי ממשי להורדת הדירוג של ארה"ב , שמועה שהתפשטה לקראת סוף יום המסחר אתמול וגררה ירידה בשווקים גם במהלך המסחר המוקדם היום. שוק הסחורות דווקא נסחר במגמה מעורבת כאשר החוזים על הנפט נסחרו בעליות של כ-0.95% לרמה של כ-97.8 דולר לחבית בעקבות עליית הביקושים בארה"ב ומצד שני החוזים על הזהב דווקא ירדו בכ-0.17% לרמה של כ-1,675  דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה המעורבת: הנסד"ק יורד בכ-0.05% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.5% והs&p500 – יורד בכ-0.4%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 היום פורסם הGDP לרבעון השלישי, מדובר בנתון הצמיחה של המשק האמריקאי ברבעון החולף והוא נקבע על רמה שנתית של 2%  אל מול צפי מוקדם לצמיחה של 2.4% בחישוב שנתי.


 חדשות בולטות


 מניית חברת נטפליקס (NFLX) צונחת היום בכ-5.5% לאחר שהחברה דיווחה על מימוש מניות ואג"ח להמרה בשווי כולל של כ-400 מיליון דולר
 ענקית הטכנולוגיה HP (HPQ) ריכזה היום עניין רב לאחר שאתמול פרסמה החברה את דוחותיה לרבעון השלישי. החברה דיווחה על רווח של 239 מיליון דולר אל מול רווח של 2.54 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.94%

 

מועד עריכת הסקירה:  22/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד