סקירת וול סטריט 21.11.11


המסחר בוול סטריט התאפיין היום בירידות שערים חדות, הסנטימנט השלילי קבע היום את כיוון המסחר הן בוול סטריט והן בשאר הבורסות ברחבי העולם. החדשות הרעות זרמו מכל כיוון.קולות מתוך ועדת העל האמריקאית אשר אמורה למצוא דרך לקצץ כ- טריליון דולר מהתקציב ולהגיש את מסקנותיה עד ליום רביעי הקרוב מדווחים על כישלון עתידי של הוועדה עקב חוסר יכולת של הדמוקרטים והרפובליקאנים להגיע להסכמות. הצפי הוא שהוועדה תודיע היום כי לא הצליחה לגבש תוכנית מתאימה. אירוע זה חושף מחדש את ארה"ב לסיכון של הורדת דירוג על ידי סוכנויות הדירוג השונות ומזכיר למשקיעים שלמרות שאירופה משכה את מירב צומת הלב בתקופה האחרונה הכלכלה האמריקאית גם היא נמצאת במצב בעייתי ויידרשו עוד מאמצים רבים וגזרו כואבות בכדי להחזיר אותה למסלול החיובי. בגזרה האירופאית משבר החובות ממשיך להתפתח והיום פורסמה תחזית קודרת של כלכלני קרדיט סוויס אשר צופה שהאג"ח האיטלקי יסחר ברמות של 9% תשואה והאג"ח הצרפתי יסחר ברמות של 5% תשואה כלכלני קרדיט סוויס טוענים כי לא יהיה מנוס מגיבוש תוכנית חירום ענקית שתכלול איחוד פיסקלי ופוליטי משמעותי יותר ביבשת הישנה. עוד בגזרה האירופאית,הבנק הגרמני המרכזי חתכה היום את תחזית הצמיחה לשנת 2012 לרמה של 0.5%-1% מרמה קודמת של 1.8% מדובר בחדשות רעות מאוד היות וגרמניה נחשבת לקטר שמושך את הכלכלה האירופאית המקרטעת, עד היום נחשבה גרמניה למעין "חוף מבטחים" אך נראה כי גם היא עתידה להיפגע עקב המצב הכלכלי בעולם, עיקר הפגיעה נובעת מירידת הבקשות לייצוא. הירידות לא פסחו היום גם על שוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרו בירידות של כ-0.4% לרמה של 97 דולר לחבית והחוזים על הזהב ירדו בכ-2.4% לרמה של כ-1,684 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר מתמתנות קצת הירידות אך המדדים המובילים עדיין נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-1.9% הדאו ג'ונס יורד בכ-2.1% והs&p500 – יורד בכ-1.85%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון מכירות הבתים הקיימים עלה בחודש אורטובר בכ-1.5%. נתון זה הפתיע לטובה מכיוון שציפיות האנליסטים עמדו על ירידה של יותר משתי אחוז. נתון זה מעודד אך עדיין נמוך בהרבה משנה שעברה.

 חדשות בולטות


 יצרנית הבלקברי RIMM יורדת בכ-4.5% עקב הבעיות הרבות מהן סבלה החברה בתקופה האחרונה אשר הובילו את הבנקים הגדולים להוריד היום את דירוג החברה.
 הבנק האמריקאי מורגן סטנלי (MS) מוביל את הירידות במגזר הפיננסי עם ירידה של יותר מכ-4% במהלך המסחר היום.
 חברת הקופונים האינטרנטית גרופון (GRPN) מאבדת את המומנטום מההנפקה שלה ויורדת היום בכ-10%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.958

 


מועד עריכת הסקירה:  17/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד