סקירת וול סטריט 17.11.11

 

המסחר בארה"ב התנהל במגמה שלילית על רקע החששות הכבדים של משקיעי העולם ממצבן של
כלכלות אירופה והחשש מהורדת הדירוג של הבנקים האמריקאיים בעקבות מעורבותם במשק האירופי. הירידות החדות בבורסות האמריקאיות התחילו עוד אתמול כאשר אחת מחברות דירוג האשראי הגדולות, פי'ץ, הודיעה כי סביר ותוריד את הדירוג של הבנקים האמריקאיים הגדולים בגלל ההשקעה שלהם באירופה, הירידות של אתמול רק התחזקו במהלך המסחר היום כאשר חברות דירוג נוספות הביעו את אותו חשש. נתוני המאקרו המרשימים ובראשם הירידה החדה של תביעות האבטלה לא הצליחו למנוע את החששות הכבדים של המשקיעים ואף לא הצליחו להוריד את אי הודאות הרבה אשר הורגשה במשק היום והתבטאה בעליית מדד הפחד בכ-8% בשיאו. הירידות הגדולות לא פסחו גם על שוק הסחורות, החוזים על הנפט ירדו מרף 100 הדולר שחצו בפעם הראשונה מאז יולי לרמה של כ-99 דולר, ירידה של כ-3.5%. גם הזהב יורד ביותר מ3% לרמה של כ-1720 דולר לאונקייה. כמעט וכל הסקטורים במשק סיימו את היום בירידות אל עף שכמה חברות ענקיות במשק כמו יצרנית השביים אפלייד מאטיריאלס וענקית הקמעונאות טרגט הציגו רווחים גבוהים מהצפוי. שני הסקטורים אשר ספגו את המכה הגדולה ביותר הינם האנרגיה והטכנולוגיה עם ירידה ממוצעת של כ-2.5%. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית: הנסד"ק יורד בכ-1.95% הדאו ג'ונס יורד בכ-.1.15% וה-s&p500 יורד בכ-1.67%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 אישורי הבניה לחודש אוקטובר עקפו את ציפיות הכלכלנים בכ50 אלף יחידות. הדרישות עמדו על כ-650 אלף.
 מדד הפעילות היצרנית מעט אכזב כאשר ירד לרמה של כ-8.6 נקודות. 0.1 פחות מחודש שעבר
 הנתון התעשייתי לחודש אוקטובר טיפס בכ-0.7%. ציפיית הכלכלנים עמדה על 0.4% בלבד.
 הנתון החשוב ביותר, הדרישה לדמי אבטלה ירד ל388 אלף תביעות לעומת צפי ראשוני לכ-396 אלף.


 חדשות בולטות


 חברת קומברס הישראלית מצליחה להישאר בירוק בזכות נתונים טובים על החברה. מניית החברה עולה בכ0.1%
 ענקית הטכנולוגיה אפל ממשיכה בירידות החדות וכבר נסחרת מתחת ל380 דולר. החברה ירדה יותר מ8% במהלך השבוע.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.958

 


מועד עריכת הסקירה:  17/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד