סקירת וול סטריט 16.11.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה שלילית על רקע תחושת אי הודאות הרבה השוררת בשווקי אירופה. הסנטימנט השלילי של הימים האחרונים עדיין לא חלף והידיעות המרגיעות מאירופה שבראשם ירידת התשואה על האג"ח וההכרזה על כינון ממשלה חדשה ביוון ואישור תכנית הצנע ברוב גדול בפרלמנט לא הרגיעו את חששות המשקיעים מהחרפת המשבר ובורסות העולם סיימו את היום באדום. גם בגזרה האמריקאית מעט חדשות טובות כאשר, מדד המחירים לצרכן יורד בכ-0.1% בפעם הראשונה מזה ארבעה חודשים ומתווסף למדד המחירים ליצרן שירד אתמול כנגד ציפיות האנליסטים. החוזים על הנפט שברו היום את רף 100 הדולרים לחבית בעקבות הודעת ממשלת קנדה על שיפוץ קו דלק המוביל 150,000 אלף חביות של נפט ביום. חדשות אלה ביחד עם עליית הביקושים עזרו למחיר הנפט לסגור את היום בכ-102 דולר לחבית. בנוסף, ההודעה על בניית הצינור הקפיצה בשלב מסוים את הבורסות האמריקאיות לעליות חדות אך זה לא החזיק זמו רב והמשק חזר להיסחר באדום לקראת סוף היום. החוזים על הזהב דווקא נסחרים בירידות שערים ומסיימים את היום ברמה של כ-1769 דולר לאונקייה. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית: הנסד"ק יורד בכ-1.7% הדאו ג'ונס יורד בכ-1.6% וה-s&p500 יורד בכ-1.65%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן ירד בכ-0.1% לעומת צפי של האנליסטים שהמדד יישאר ללא שינוי.
 מדד הליבה הבודק מוצרי צריכה בלבד עלה בכ-0.1%. גם כן עלייה נמוכה מהצפוי.
 הנתון התעשייתי לחודש אוקטובר טיפס בכ-0.7%. ציפיית הכלכלנים עמדה על 0.4% בלבד.
 מדד בניית הבתים הארה"ב עלה ב-3 נקודות. התוצאה הטובה ביותר מאז מאי 2010.


 חדשות בולטות


 ענקית הטכנולוגיה סאן דיסק ממשיכה לטפס למעלה ומצליחה לסיים את היום בעלייה. מניית החברה נסחרת בשער של כ-51.5 דולר.
 חברת סודה סטרים (SODA) המייצרת מתקני הכנת סודה ביתיים עולה היום בכ-2.6%. עלייה זו מתווספת לחמישה אחוז של אתמול.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.02%

 


מועד עריכת הסקירה:  16/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד