סקירת וול סטריט 15.11.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה מעורבת במהלך חציו הראשון של היום על רקע החששות הגוברים משווקי אירופה אשר גולמו גם בתשואות הגבוהות בהן נסחרות האג"ח של איטליה וספרד והסנטימנט השלילי בבורסות האירופאיות היום. לקראת מחצית היום פורסמו כמה נתוני מאקרו אשר הפתיעו לטובה את המשקיעים וסביר שסחפו את השווקים לעליות שערים שהחזיקו עד סוף היום. שני הנתונים הבולטים ביותר הינם הירידה של מדד המחירים לצרכן בכ-0.3%, הירידה הגדולה ביותר מאז פברואר 2010 ועליית מדד האמפייר סטייט שנותן אינדיקציה לצמיחה של המשק והציג צפי חיובי לראשונה מזה כמה חודשים. כאמור ירידות השערים בבורסות אירופה נבעו מהתשואות הגבוהות בהן נסחרות אג"ח לחמש שנים של איטליה וספרד ברמה של כ-6.5% ו6% בהתאמה. נראה כי על אף כל השינויים המתרחשים באירופה המשקיעים עדיין לא נותנים סיכוי רב להתאוששות המדינות החלשות ביותר בגוש. מגזר הפיננסים התאושש מעט מהירידות החדות של אתמול אך עדיין מורגשת ההשפעה הרבה של שווקי אירופה על סקטור זה מה שהוביל לסיום בעליה של כ-0.6% בממוצע בלבד. שוק הסחורות חוזר לכותרות כאשר מחיר החוזים על הדולר כמעט ושבר את רף 100 הדולרים בעקבות הגדלת הביקושים בידי ארה"ב. מחיר הסגירה עמד על כ99.37 דולר לחבית, עליה של כ-1.3%. גם מחיר הזהב עולה אך בצורה מתונה יותר ומסיים את היום בשער של 1778 דולר לאונקייה, עלייה של כ-0.1%.  לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית: הנסד"ק עולה בכ-1.1% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.15% וה-s&p500 עולה בכ-0.5%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המלאים העסקיים היה הנתון המאכזב ביותר כאשר נשאר ללא שינוי למרות צפי לעלייה של כ-0.2%
 מדד הפעילות היצרנית הראה הראה אומדן של 0.6 לעומת צפי של מינוס 2 נקודות.
 נתון המכירות הקמעונאיות גם כן הציג עלייה של כ-0.5%. עלייה גבוהה מהצפי שעמד על כ0.3% בלבד
 מדד המחירים לצרכן ירד בכ-0.3%. הירידה הגדולה ביותר מאז פברואר 2010


 חדשות בולטות


 ענקית הקמעונאות האמריקאית וול-מארט (WMT) הציגה רווחים נמוכים מהצפוי בדו"חותיה אשר פורסמו אתמול. מניית החברה יורדת בכ-2.2%.
 חברת סודה סטרים (SODA) המייצרת מתקני הכנת סודה ביתיים עולה היום בכ-4% לאחר פרסום על תוצאות טובות בתקופה האחרונה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 2.057%

 


מועד עריכת הסקירה:  15/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד