סקירת וול סטריט 14.11.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה שלילית על רקע עליית תשואת האג"ח בספרד וחילופי ההנהגה באיטליה. במשק האמריקאי לא פורסמו נתוני מאקרו חדשים במהלך היום ולכן סביר שהאירועים באירופה הם אלו יצרו את הסנטימנט במהלך המסחר היום בבורסות האמריקאיות. האירוע המדאיג ביותר מהגזרה האירופית הינו עליית תשואת האג"ח הספרדי  מעל ל6% בפעם הראשונה. אירוע זה קורה בדיוק שלושה ימים לאחר שאג"ח של איטליה גם כן הגיע לשיאים חדשים. ישנן גם תחושת אי ודאות רבה לגבי המצב באיטליה על אף שהנשיא ברלוסקוני התפטר והעביר את השרביט למריו מונטי, כלכלן במקצועו,  שאמור להיות בעל כלים טובים יותר להוצאת  איטליה מהמשבר. עונת הדו"חות נמשכת עם שתי ענקיות צריכה אמריקאיות שמפרסמות דו"חות מאכזבים: האחת היא ענקית ההלבשה PENNEY JC והשניה הינה ענקית מוצרי הבית LOWES ששניהן מדווחות על הפסדים ברבעון השלישי של השנה. סקטור הפיננסים מקבל את המכה הקשה ביותר היום עם ירידה של כ-2.5% בממוצע בעקבות הירידות החדות של מניות הבנקים באירופה. היה נראה ביום שישי שמחירי הנפט יעברו את סף 90 הדולר לחבית אך הירידות היום בשווקים לא פסחו על שוק הסחורות והחוזים על הנפט סיימו בירידה של כ-1% לשער של 98 דולר לחבית. גם החוזים על הזהב סיימו את היום בשער של כ-1779 דולר לאונקייה, ירידה של כ-0.5%.  לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלילית: הנסד"ק יורד בכ-0.8% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.6% וה-s&p500 יורד בכ-0.95%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא התפרסמו נתוני מאקרו משמעותיים היום.

 חדשות בולטות


 וורן באפט הודיע היום שהשקיע באמצעות חברת האחזקות שלו ברקשייר האתווי (BRK.A) על השקעה בענקית המחשבים IBM (IBM) בהיקף של כ-10.7 מיליארד דולר.מניית IBM מסיימת את יום המסחר בעלייה של כ-0.2%.
 יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג (BA) הודיעה היום על עסקה בשווי 36 מיליארד דולר עם חברת התעופה של איחוד האמירויות. העסקה היא למכירת המטוסים החדשים של בואינג מסדרת 787.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.043%

 


מועד עריכת הסקירה:  14/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד