סקירת וול סטריט 10.11.11


המסחר בארה"ב התנהל היום במגמה מעורבת על רקע החששות הכבדים ממצבן של יוון ואיטליה מצד אחד, ומצד שני נתוני המאקרו המפתיעים לטובה מהמשק האמריקאי והודעתו המעודדת של נשיא הפד, ברננקי בנוגע לגירעון הלאומי ההולך ומצטמק. תשואת האג"ח האיטלקי ירדה מתחת לסף 7%, נקודת האל חזור, אך עדיין מצבה לא מעודד ובפניה הצבעה גורלית מחר בפרלמנט על תכנית הצנע המתוכננת. סביר שתוצאות הצבעה זו יקבעו את כיוון השוק האירופי והאמריקאי מחר. בגזרה האמריקאית דווקא פורסמו ידיעות חיוביות שדחפו את השווקים למעלה בחלקו השני של המסחר: נתון התביעות לדמי אבטלה ירד בשבעת אלפים דרישות לשפל של שלוש שנים. נתון מעודד מאוד בהתחשב במצבה הקשה של ארה"ב בכל הנוגע לשוק העבודה. הודעתו של ברננקי על הירידה בגירעון האמריקאי והציפייה לקיטון רב יותר במהלך 2012 נתנה עידוד נוסף לשווקים. במהלך היום הורגש בלבול רב לזמן קצר עקב פרסום מוטעה של חברת הדירוג S&P על הורדת הדירוג של אחת המדינות היותר יציבות בגוש האירופי,צרפת, אך הודעה זו תוקנה במהרה והחזירה סדר לשווקים. עונת הדו"חות ממשיכה להפתיע עם פרסומי רווח טובים של חברות הייטק רבות שבראשן סיסקו שרושמת עליה של כ-7% במהלך המסחר היום. סקטור האנרגיה מרכז את העניין הרב ביותר במהלך יום המסחר עם עלייה ממוצעת של כ-1.5% בנוסף, עליות הסקטור גם מובילות את החוזים על הנפט לעלייה של כ-2.165 לשער של כ-97.8 דולר לחבית. החוזים על הזהב דווקא יורדים היום לשער של 1758 דולר לאונקיה, ירידה של כ-1.8%. לקראת סיום המסחר  המגמה חיובית: הנסד"ק עולה בכ-0.15% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.95% וה-s&p500 עולה בכ-0.7%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתוני התביעות לדמי אבטלה לשבוע זה ירדו לרמה של כ-390 אלף תביעות. שבעת אלפים תביעות פחות משבוע שעבר
 הגרעון המסחרי לחודש אוגוסט ירד בכ-4% מחודש אוגוסט. ירידה גדולה בהרבה מציפיות האנליסטים.


 חדשות בולטות


 חברת הביו-רפואה הישראלית פרוטליקס (PLX) דיווחה היום על התקדמות משמעותית בפיתוח התרופה שלה למניעת פרקינסון. מניית החברה עולה היום בכ-2.7% בתגובה להודעה.
 ענקית המחשבים אפל (AAPL) יורדת בכ-2.5% בעקבות הפרסומים על הרווחים הטובים של מתחרותיה הגדולות בשוק הסלולר.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 2.064%

 


מועד עריכת הסקירה:  10/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד