סקירת וול סטריט 09.11.11


המסחר בארה"ב התנהל במגמה שלילית לאורך כל יום המסחר. אירועי היום באירופה היו הגורם המשמעותי לירידות שערים חדות אלו. האירוע המרכזי הינו עליית התשואה של האג"ח האיטלקי מעל לרמה של 7% תשואה, נקודה אשר הפרשנים קראו לה נקודת האל-חזור, כלומר אם התשואה תמשיך להיסחר בגובה זה ממשלת איטליה לא תוכל לעמוד בתשלומי הריבית לאג"ח ותצטרך להסתמך על עזרה של הגוש האירופי. אירוע נוסף הפעם מגזרת יוון הינו אי היכולת של הפרלמט היווני להחליט מי ימונה ליורשו של ראש הממשלה, ג'ורג פפנדראו, שהודיע היום על פרישתו מתפקיד בנאום שנשא לאומה. לקראת סוף היום פורסם כי ראשי המדינות הגדולות בגוש האירו, גרמניה וצרפת, דנו בדרכים להקטנת גוש האירו כדי למנוע פגיעה כוללת בשווקים. כמובן שידיעה זו רק הגבירה את אי הוודאות בשווקים והובילה בין השאר את "מדד הפחד" לעלייה של כ-30%. במשק האמריקאי הורדה תחזית הצמיחה בעקבות נתוני מאקרו מאכזבים ונגיד הבנק האמריקאי גם כן איכזב את המשקיעים כאשר לא הודיע על תכנית הצלה שלישית בסיומה של ועידת הפד. המשק האמריקאי נפגע קשה מאוד במהלך היום מהמתרחש באירופה ומגזר הפיננסים ספג את המכה הקשה ביותר בעקבות חשיפת הבנקים האמריקאיים לשווקים האירופים. הסקטור ירד בממוצע בכ-4.6%.  הירידות החזקות בשווקים לא פסחו גם על שוק הסחורות כאשר החוזים על הזהב יורדים לאחר העלייה הגדולה של הימים האחרונים ונסחרים בשער של כ-1774 דולר לאונקייה, ירידה של כ-1.35%. הנפט יורד בכ-0.86%, לשער של כ95.97. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה השלישית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים:הנסד"ק יורד בכ-3.8% הדאו ג'ונס יורד בכ-3.2% וה-s&p500 יורד בכ-03.6%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון המודד את המלאים הסיטונאיים התפרסם היום והצביע על ירידה בכ-0.1% מחודש שעבר. נתון זה הפתיע את האנליסטים שדווקא ציפו לצמיחה של כ-0.5%.

 חדשות בולטות


 הבנק השוויצרי קרדיט סוויס מוביל את הירידות של הבנקים עם ירידה של כ-10%
 חברת התקשורת הישראלית אלוט (ALLT) עברה היום הנפקה מוצלחת של מניות. מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-4%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.955%

 


מועד עריכת הסקירה:  09/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד