סקירת וול סטריט 08.11.11


המסחר בארה"ב התנהל באופן תנודתי עם פתיחה גבוהה משער הבסיס, ירידות שערים לאחר הפתיחה ועליות שערים בעקבות ידיעות מאירופה לקראת סיום יום המסחר. עיני המשקיעים היו נשואות למתרחש באירופה לאורך כל היום כאשר שני נושאים עמדו בראש: ההצבעה באיטליה על העברת התקציב והחדשות מיוון בנוגע להרכבת ממשלת האחדות החדשה. ההודעה כי העם היווני היום לא יקבל את חלקה השני של חבילת הסיוע בגובה 8 מיליארד האירו לפחות עד חודש דצמבר על אף הקמתה של ממשלת האחדות והתפטרותו של ראש הממשלה המכהן רק הגבירה אי הודאות אשר כבר שררה בשווקים בחלקו הראשון של יום המסחר בעקבות חוסר היכולת של ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, לשמור על הרוב הקואליציוני שלו בהצבעה על העברת התקציב השנתי. סביר שעליות השערים שאפיינו את השעתיים האחרונות של המסחר נבעו מהשמועות על כך שברלוסקוני הגיש את התפטרותו לנשיא איטליה. בגזרה המקומית לא פורסמו ידיעות חשובות אך קיימת דריכות רבה לקראת נאומו של נגיד הבנק המרכזי האמריקאי, בן ברננקי, שלפי התחזיות צפוי להודיע על תכנית תמריצים שלישית (QE3) לשוק האמריקאי. עונת הדו"חות קרובה לסיומה אך עדיין ישנן חברות גדולות במשק כמו ענקית הרכב טויוטה שפרסמה רווחים נמוכים מהצפוי וחברת הטכנולוגיה לינקדן שהונפקה השנה ברעש גדול אך לא עמדה בציפיות המשקיעים גם ברמת מחיר המניה וגם ברווחים. רוב המגזרים הגדולים במשק סיימו במגמה מעורבת למעט הסקטור הפיננסי שסיים את יום המסחר התנודתי בעלייה ממוצעת של כ-1.5%. בשוק הסחורות החוזים על הזהב מעט יורדים לאחר העלייה הגדולה של אתמול ונסחרים בשער של כ-1784 דולר לאונקייה, ירידה של כ-0.4%. הנפט נסגר בעליות של כ-1.28%, לשער של כ96.75. החוזים על הנפט עולים לילה חמישי ברציפות. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים:הנסד"ק עולה בכ-1.3% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.95% וה-s&p500 עולה בכ-1.3%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא התפרסמו נתוני מאקרו משמעותיים במהלך היום


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית "טבע" (TEVA) מרכזת עניין רב בעקבות הנפקה מוצלחת של כ-5 מיליארד דולר באג"ח והודעת החברה על פיטורים של כ-1000 עובדים מאחת החברות שברצונה לרכוש על מנת שהעסקה תושלם.
 חברת אלוט תקשורת הישראלית (ALLT) עוברת לירידות לאחר תקופה ארוכה בעקבות הודעתה על גיוס הון בעזרת הנפקה של כ-5 מיליון מניות. מניית החברה יורדת בכ-5%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 2.065%

 


מועד עריכת הסקירה:  08/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד