סקירת וול סטריט 07.11.11


מגמה מעורבת במסחר בארה"ב, שבוע המסחר נפתח בתנודתיות רבה. עיני המשקיעים נשואות לעבר אירופה ומשבר החוב המתמשך ביבשת הישנה ממשיך לשחק תפקיד מרכזי. לאחר שועידת הG20  ננעלה בסוף השבוע שעבר ללא חדשות חיוביות משמעותיות, העצבנות והסנטימנט השלילי חזרו לשוק. בגזרה היוונית הוחלט לבטל את משעל העם ולהקים ממשלת אחדות אשר לא תונהג על ידי ראש הממשלה הנוכחי ג'ורג' פאפנדראו שהסכים להתפטר. מנגד גוברים החששות כי איטליה היא הבאה בתור והיום במהלך גיוס האג"ח שלה לתקופה של 10 שנים התשואה זינקה לרמה של 6.58% , הממשלה האיטלקית תהיה חייבת להציג בטווח הזמן הקרוב תוכנית להורדת החוב הלאומי העצום שהיא סוחבת על גבה. איטליה הינה הכלכלה השביעית בגודלה בעולם ומומחים מגדירים אותה כמצד אחד גדולה מכדי ליפול אך מצד שני גם גדולה מכדי להציל במקרה של קריסה. כאמור המצב באירופה בעייתי ביותר והחשש כי מדינות מסוימות או לכל הפחות מוסדות פיננסיים גדולים יקרסו עקב מחיקות שינבעו מאי יכולת מדינות אירופאיות אחרות לפרוע את התחייבויותיהם הופך מוחשי מיום ליום, ראש קרן המטבע הבין לאומית כריסטין לגארד התייחסה היום לנושא משבר האשראי האירופאי כשאמרה כי הבנקים במערב היבשת ששמרו על מזרח אירופה עם הראש מעל המים לא בהכרח יהיו כאן בהמשך הדרך וכי ישנו חשש שהשווקים המתעוררים במזרח אירופה יפגעו מכך קשות. לקראת סיום המסחר התפרסם נתון אשראי הצרכנים לחודש ספטמבר אשר עקף את התחזיות מוקדמות ודחף את השוק כלפי מעלה. את הכיוון של שבוע המסחר הקרוב יקבעו הפוליטיקאים האירופאים כל שביב של שמועה או הודעה רשמית מכיוון אתונה או רומא יכול לשלוח את השווקים בטיסה כלפי מעלה או לרסק את המדדים ולצבוע את המסכים באדום. אירוע נוסף שצפוי להשפיע על המסחר השבוע הינו נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב בן ברננקי אשר צפוי לנאום ביום רביעי וכמו לפני כל נאום שלו עולות הספקולציות לגבי פרסום תוכנית הרחבה כמותית נוספת (QE3). לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים:הנסד"ק עולה בכ-0.3% הדאו ג'ונס עולה בכ-0.7% וה-s&p500 עולה בכ-0.6%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון אשראי הצרכנים לחודש ספטמבר הצביע על עלייה של כ-7.4 מיליארד דולר מהחודש הקודם. עלייה של כ-2.4 מיליארד יותר מציפיות האנליסטים.


 חדשות בולטות


 חברת אורבוטק הישראלית (ORBK) פרסמה אתמול דו"חות מעט נמוכים מהציפיות עם הכנסות של כ-144 מיליון דולר. מניית החברה יורדת בתגובה בכ-5%.
 ענקית המדיה נטפליקס (NFLX) חוזרת להיסחר מעל גבול 90 הדולר בעקבות חתימתה על הסכם לשירותי צפייה ישירה עם חברת MGM.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.994%

 


מועד עריכת הסקירה:  07/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד