סקירת וול סטריט 04.11.11


המסחר בארצות הברית התנהל היום בירידות שערים כשברקע נמשכת התסבוכת האירופאית ויוון במרכזה. אומנם הממשלה היוונית החליטה לאור הלחצים הרבים לבטל את משאל העם השנוי במחלוקת אך היא תאלץ לעבור בהצלחה הצבעת אי אמון בפרלמנט היווני החשש הוא שהפלת הממשלה והליכה לבחירות ידחו את הענקת הסיוע למדינה ובכך יטרפדו את התוכנית האחרונה לפתרון המשבר האירופאי. עיני המשקיעים היו נשואות לעבר קאן שם הסתיימה הערב פסגת ה G-20 והתבטאויות שיצאו משם השפיעו על כיוון השווקים. נשיא ארה"ב ברק אובמה ניסה לשדר אופטימיות מסויגת כשאמר שראשי המדינות המשתתפות ביצעו שיחות מועילות והתקדמו מאוד לקראת שיקום הכלכלה הגלובלית. מנגד קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הייתה הרבה פחות אופטימית כשסיפרה על הקשיים בוועידה וחוסר ההסכמה של מדינות העולם להשקיע בקרן החילוץ האירופאית. בגזרת המאקרו פורסמו נתונים מעורבים מצד אחד שיעור האבטלה ירד לרמה של 9% אך מנגד מספר המשרות החדשות אשר נוספו בחודש אוקטובר היה רק 80 אלף אל מול צפי מוקדם ל 90 אלף משרות חדשות. חברת גרופון (GRPN) אשר עוסקת במכירת קופונים מכוונים הונפקה אמש לאחר סיום המסחר והיום היא התחילה להיסחר במסחר הרציף, מחיר הנפקה היה 20 דולרים ובמהלך המסחר זינקה המנייה בכ- 30.2%. לקראת סיום המסחר המגמה השלילית נחלשת במקצת אך המדדים המובילים עדיין נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-0.45% הדאו ג'ונס יורד בכ-0.65% וה s&p500  יורד בכ-0.77%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט

 היום פורסמו נתוני התעסוקה לחודש אוקטובר אשר הצביעו על גידול של 80 אלף משרות חדשות אל מול צפי מוקדם לגידול של 90 אלף משרות. שיעור האבטלה נקבע על רמה ש ל9%


 חדשות בולטות


 קמעונאית הקפה העולמית סטארבקס (SBUX) דיווחה אתמול על עלייה של 28% ברווח הנקי בדו"חותיה הרבעוניים. מניית החברה עולה בכ-6% במהלך יום המסחר כתגובה לכך.
 ענקית הביטוח AIG פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה אשר הציגו את ההפסד הרבעוני הגבוה ביותר שלה מאז שנת 2009. מניית החברה הגיבה בירידה של 3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.05%

 


מועד עריכת הסקירה:  04/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד