סקירת וול סטריט 02.11.11


המסחר בארה"ב התנהל במגמה חיובית לאורך כל יום המסחר בעקבות נתוני מאקרו מעודדים מהמשק האמריקאי אשר פורסמו היום וההכרזה על החזקת הריבית המוניטרית ברמה הנוכחית. סקר הADP אשר נותן אינדיקציה לכמות המשרות החדשות שיתווספו החודש לשוק העבודה האמריקאי הפתיע את האנליסטים והצביע על התווספות של כ-110 אלף משרות חדשות בחודש אוקטובר. נראה כי פרסום התוצאות החיוביות הביא למעט אופטימיות בשווקים עקב חוסר היכולת של המשק האמריקאי לייצר כמות סבירה של משרות בחודשים הקודמים ומצבו הקשה של שוק העבודה האמריקאי. ההודעה על השארת הריבית בין 0% - 0.25% באה כדי להציג למשקיעים האמריקאים את החשיבות של הגדלת הצמיחה הכלכלית כמה שרק אפשר ואת המחויבות של הפד למילותיו בנוגע להשארת הריבית ללא שינוי בשנה הקרובה. על אף המגמה החיובית נדמה כי עיני המשקיעים נשואות לשני אירועים אשר צפויים להתרחש לאחר סיום המסחר ואמורים לתת את הטון לאופי המסחר בימים הקרובים. הראשון, הודעת נשיא הבנק הפדרלי האמריקאי, בן ברננקי, על מסקנות ועדת השוק הפתוח שהתרחשה ביומיים האחרונים ומטרתה הייתה להתוות את אופי המדיניות המוניטרית האמריקאית בתקופה הקרובה. האירוע השני הינו הודעת קרן המטבע העולמית על התקדמות תכנית החילוץ האירופית לאחר שאתמול נוצר חשש רב לאי יכולת הגוש האירופי לעמוד בתכנית המקורית. בשוק הסחורות המגמה דומה כאשר החוזים על הנפט עולים ומסיימים את היום בעליה של כ-0.6% לשער של 92.75 דולר. עלייה זו של מחירי הנפט גם הקפיצה את מגזר האנרגיה לעליות שערים של כ-2.5% בממוצע. החוזים על הזהב עולים גם הם בכ-1.27% לרמה של1732 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המגמה החיובית נשמרת : הנסד"ק עולה בכ-1.3% הדאו-ג'ונס עולה בכ-1.5% והs&p500  עולה בכ-1.6%.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 סקר הADP- צופה כי המשק האמריקאי יוסיף כ-110 אלף משרות חדשות בחודש אוקטובר מדובר בנתון גבוה מהערכות המוקדמות שעמדו על 100 אלף משרות חדשות.
 הפדרל ריזרב פרסם היום כי הריבית בארה"ב לא תשתנה ותישאר בטווח שבין 0% ל-0.25%


 חדשות בולטות


 ענקית התרופות הישראלית טבע (TEVA) פרסמה היום את תוצאותיה לרבעון השלישי, אומנם החברה לא הצליחה לעמוד בתחזית המכירות שנקבעה לה על ידי האנליסטים אך בשורת הרווח הסופי החברה הציגה תוצאה מצוינת ועקפה את התחזיות המוקדמות עם רווחים של 1.1 מיליארד דולר. מניית החברה הגיבה בעלייה של 1.8%.
 חברת מג'יק (MGIC ) פרסמה גם היא היום את דוחותיה לרבעון השלישי והציגה רווח של 4 מיליון דולר ובכך המשיכה את הצמיחה הדו ספרתית שהיא מציגה בשנתיים האחרונות. מניית החברה הגיבה בעלייה של 9%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 2%

 

מועד עריכת הסקירה:  02/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד