סקירת וול סטריט 01.11.11

 
המשך המגמה השלילית בוול סטריט, גם היום התנהל המסחר בארה"ב בירידות שערים חדות. משבר החוב האירופאי שנראה היה כי הגיע לסיומו בשבוע שעבר לאחר שראשי הכלכלה האירופאית הגיעו להסכמה על מחיקת 50% מחובותיה של יוון והגדלת קרן החילוץ לטריליון אירו, הרים ביומיים האחרונים את ראשו והזכיר לכולנו שבעצם עדיין לא נפתר דבר. ראש הממשלה היווני הודיע כי בכוונתו לערוך משאל עם בכדי לקבל את הסכמת העם היווני לפני ביצוע הקיצוצים והגזירות אשר הוגדרו כתנאי בסיס לקבלת הסיוע האירופאי. ידוע כי מצב רוח של האזרח היווני נמצא בשפל ורבים איבדו תקווה לגבי היכולת שלהם למצוא עבודה ולהמשיך לנהל את חייהם במדינה לאור הקיצוצים הרבים והפרטות שהשתלטות על כל חלקה טובה, שביתות והתפרעויות אלימות הפכו לעניין שבשגרה וישנו חשש אמיתי שהממשלה לא תצליח לגייס את הרוב הנדרש לאישור התוכנית. תגובת השווקים לפעולה היוונית הייתה חדה ,מיידית וכלל עולמית. חוסר הוודאות גבר, מדד הפחד זינק מעלה (הVIX עלה היום בכ19.7%) ובבורסות השונות מיפן ועד ניו יורק נרשמו ירידות שערים חדות.ראשי הכלכלה האירופאית מיהרו להגיב, ראש ממשלת צרפת סרקוזי וקנצלרית גרמניה מרקל דנו היום בנושא והתחילו להפעיל לחץ על היוונים מטרה לבטל את משאל העם בנוסף גם נקבעה פגישת חירום מחר (יום רביעי) אשר בה יפגשו מרקל וסרקוזי עם נציגי היוונים ובה ינסו לזרז את יישום חבילת הסיוע. בגזרת המאקרו פורסמו נתונים מעורבים אשר לא הצליחו להשפיע יותר מדי על המגמה הכללית. בשוק הסחורות החוזים על הנפט ירדו בכ-1.1% לרמה של 92.1 דולר לחבית והחוזים על הזהב נסחרו ללא שינוי מהותי ברמה של 1,719 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים חדות: הנסד"ק יורד בכ-2.9% הדאו ג'ונס יורד בכ-2.5% וה-s&p500  יורד בכ-2.8%


נתונים בולטים

  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש למגזר היצרני,הISM- לחודש אוקטובר פורסם היום ונקבע על רמה של 50.8 נק' אל מול קריאה קודמת של 51.6 נק'
 מדד הוצאות הבנייה פורסם היום והצביע על עלייה של 0.2% אל מול צפי לעלייה של 0.3%.


 חדשות בולטות


 חברת התקשורת הישראלית אלוט (ALLT) ממשיכה להציג תוצאות טובות ועולה היום ביותר מעשרה אחוזים לרמה של כ-14.78 דולר.
 חברת טבע ממשיכה את המגמה השלילית של אתמול בעקבות אישור ה-FDA לתרופת החברה המתחרה. מניית החברה יורדת היום בכ-3.3%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2%

 


מועד עריכת הסקירה:  01/11/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד