סקירת וול סטריט 31.10.11


המסחר בארה"ב התנהל במגמה שלילית בהתאמה לסנטימנט בשאר השווקים הגלובליים כאשר מדדי אירופה ירדו בכ-3% ומדדי אסיה ירדו בכ-1%.  נראה כי תחושת האופטימיות מההסכם שהגיעו אליו קברניטי אירופה ביום שישי נרגעה מעט וספקנות המשקיעים חזרה לתת את אותותיה. הסיבה העיקרית לחששות הגוברות מהסכם זה הינה אי היכולת לגייס את טריליון האירו שקרן המטבע זקוקה להם כדי לשמור על יציבות כלכלית. בגזרה האמריקאית פורסמו נתוני מאקרו מאכזבים כאשר, מדד הפעילות היצרנית במחוז שיקאגו אשר נותן אינדיקציה לצמיחה במשק רשם את הרמה הנמוכה ביותר מאז חודש מאי השנה ברמה של כ-58.4 נקודות. עונת הדו"חות ממשיכה להפתיע עם פרסומו של  נתון מעודד מאוד: 220 מתוך 295 מהחברות אשר פרסמו נתונים עד עכשיו עקפו את תחזיות האנליסטים. התוצאה החיובית ביותר באחד עשר הרבעונים האחרונים. אחת מהחברות הללו הינה הישראלית קליקסופטוור שסיימה את הרבעון השלישי ברווח נקי של כ-4.5 מיליון דולר. אירוע משמעותי נוסף לפני המסחר היום הוא ההכרזה על פשיטת רגל של אחד מבתי ההשקעות הגדולים בעולם "MF הולדינגס" בעקבות הימור כושל על אגרות חוב של גוש האירו. מגזר הפיננסים אשר תלוי מאוד במצב השווקים באירופה מוחק חצי מהעליות של שבוע שעבר עם ירידה ממוצעת של כ-3.5%. בשוק הסחורות המגמה דומה כאשר החוזים על הנפט מעט מתמתנים ומסיימים את היום בירידה של כ-0.2% לשער של 93.15 דולר. החוזים על הזהב יורדים גם הם בכ-1.27% לרמה של 1,724 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר המגמה השלילית נשמרת : הנסד"ק יורד בכ-1.9% הדאו-ג'ונס יורד בכ-2.3% והs&p500  יורד בכ-2.5%.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד הפעילות היצרנית של העיר שיקאגו נקלע לרמה הנמוכה ביותר מאז חודש מאי . המדד הציג רמה של כ- 58.4 נקודות, 0.5 נקודות פחות מציפיות האנליסטים. רמה זו מגלמת גם ירידה של כ-3.3% מחודש שעבר.


 חדשות בולטות


 יצרנית מכשירי הסודה הביתיים סודה סטרים (SODA) ממשיכה להציג עליות על אף הירידות לאורך כל מגזרי המשק. מניית החברה עולה בכ-1.5%.
 הבנק הבריטי ברקליס פרסם היום דו"חות טובים מהצפוי. מניית החברה בכל זאת יורדת בכ-4% בעקבות הסנטימנט השלילי באירופה.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ-2.17%

 

מועד עריכת הסקירה:  31/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד