סקירת וול סטריט 24.10.11


שבוע המסחר נפתח במגמה חיובית אשר החזיקה לאורך כל היום. סביר כי סנטימנט זה במשק נובע מציפיות האנליסטים לחדשות טובות מאירופה בנוגע למשבר הכלכלי  אך עם זאת  עדיין שוררת דאגה רבה אצל המשקיעים בעקבות ההמתנה לבשורות וועידת שרי האוצר האירופים ביום רביעי. סיבה נוספת לעליות השערים היום הינה ההכרזה של ראשי הבנק המרכזי האמריקאי ביום שישי האחרון על תוכנית החילוץ שלישית (QE3). תוכנית זו צפויה לעודד את ההשקעות במשק האמריקאי וליצור צמיחה במגזרים הבעייתים בכלכלה האמריקאית הפגועה. נראה כי גם התוצאות המאכזבות של מדד הפעילות היצרנית של אזור שיקאגו לא עצרו את מגמת המסחר אל אף שמדד זה נשאר בתחום השלילי גם בחודש ספטמבר. שני מגזרים מרכזיים ריכזו עניין היום במהלך המסחר, הראשון, מגזר הטכנולוגיה שבראשותו חברת "אפל" שחוזרת אל מעל לגבול ה400 דולר וחברת "יאהו" שמעוררת עניין רב בעקבות השמועות על המאבקים בין גוגל למייקרוסופט על האפשרות לרכוש אותה. הסקטור השני הוא הפיננסי שממשיך את המגמה של שבוע שעבר ורושם עליות נוספות  בעקבות התעודדות השווקים האירופים והעליות במדדים הגדולים. בשוק הסחורות: החוזים על הנפט עברו את גבול ה-90 דולר לחבית בעקבות הצמיחה בשווקים האמריקאיים והאסייתיים. מחיר החבית גילם עלייה של כ-4.6%. החוזים על הזהב עולים בכ-0.9% לרמה של כ-1650 דולר לאונקיה.
כאמור לקראת סיום המסחר המגמה החיובית מתחזקת והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים:הנסד"ק עולה בכ-2.3%,הדאו-ג'ונס עולה בכ-0.8% והs&p500  עולה בכ-1.2%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד הפעילות היצרנית של שיקאגו אמנם נשאר שלילי אך מפגין שיפור עם עלייה ממינוס של כ-0.59 באוגוסט לרמה של כ-0.22 בספטמבר


 חדשות בולטות


 סיטיבנק ממשיכה את העליות של השבוע הקודם וסוגרת את היום ברמה של כ-31.5 דולר. עלייה של כ-4.2%.
 ענקית הטכנולוגיה אפל (AAPL) חזרה אל מעל גבול ה400 דולר עם עלייה של כ-3% במהלך המסחר היום. המנייה סיימה את היום ברמה של כ-405 דולר.
 חברת הביו-רפואה הישראלית פרוטליקס (PLX) עולה בכ-14% בעקבות פרסומים על כך שהFDA האמריקאי יאשר את פיתוח התרופה שלהם.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ-2.234%

 

מועד עריכת הסקירה:  24/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד