סקירת וול סטריט 21.10.11

 
שבוע המסחר התנהל במגמה חיובית לאורך כל היום על רקע  הציפיות להודעות חיוביות בגזרה המקומית ובגזרה האירופית  אשר צפויות להתפרסם היום לאחר המסחר ועל רקע הדו"חות הרבעוניים הטובים אשר פרסמו כמה מהחברות המובילות במשק האמריקאי. סיבה נוספת לתחושה הטובה אשר שררה היום בשוק הינה אופטימיות המשקיעים מפגישתם של מנהיגי שתי הכלכלות הגדולות באירופה ניקולא סרקוזי, ראש ממשלת צרפת ואנגלה מרקל, קנצלרית גרמניה שהתחילו את פגישתם כבר אתמול וצפויים להיפגש שוב ביום ראשון. פגישתם המחודשת של השניים צפויה להיות גם יריית הפתיחה לוועידת ראשי הכלכלה האירופאית  שמטרתה העיקרית הינה מציאת פתרונות ריאליים למשבר הכלכלי שעדיין מאיים על אירופה. המסחר בארה"ב נפתח בעליות שערים בעקבות דיווחים על כך שהפדרל ריזרב יכריז בקרוב על תכנית חילוץ שלישית (QE3) שעיקרה המרצה נוספת למגזרים החלשים בכלכלה האמריקאית אשר תמומן בעיקר ע"י אג"ח מגובה משכנתאות. בנוסף לכל ההודעות הללו, נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הודיע היום במפתיע שחיילי המדינה יעזבו את עירק עד סוף השנה לכל המאוחר. הודעה משמחת מאוד לכלכלה האמריקאית לאור העלות הגבוה של המאבק הצבאי הממושך לאורך השנים. .דו"חותיהם הטובים של חברות יצרניות גדולות במשק האמריקאי כמו ג'נרל אלקטריק וסאן דיסק  השפיעו גם הם על הסנטימנט הכללי, מגזר הייצור עלה בממוצע בכ-1.5%. בשוק הסחורות: החוזים על הנפט עלו בכ-1.7% לרמה של 87.5 דולר, כמו כן גם החוזים על הזהב עולים לרמה של 1652 דולר לאונקיה.
כאמור לקראת סיום המסחר המגמה החיובית מתחזקת והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים:הנסד"ק עולה בכ-1.49%,הדאו-ג'ונס עולה בכ-2.31% והs&p500  עולה בכ-1.88%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 לא פורסמו היום נתוני מאקרו מהותיים

 
 חדשות בולטות


 ענקית המזון המהיר מקדונלדס (MCD) פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השלישי אשר הצביעו על עלייה של כ-9% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד.מניית החברה מגיבה בעלייה של כ-3.3%
 חברת סנדיסק (SNDK) פרסמה אתמול לאחר סיום המסחר את דוחותיה לרבעון השלישי אשר הצביעו על עלייה של כ-15% בשורת ההכנסות. מניית החברה ריכזה עניין רב במהלך המסחר כשעלתה בכ-8%
 חברת ביוג'ן (BIIB) דיווחה היום כי הניסוי לבדיקת התרופה הנוזלית שהיא מפתחת לטיפול בטרשת נפוצה ה-bg-12  הסתיים בהצלחה, ולא דווח על בעיות רפואיות חדשות אצל משתתפי הניסוי. מניית החברה מגיבה בעלייה של 6.3%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ-0.023%

 

מועד עריכת הסקירה:  21/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד