סקירת וול סטריט 18.10.11


שינוי מגמה בארה"ב, לאחר שאתמול נסגר המסחר בארה"ב בירידות שערים עקב דוחות חלשים במגזר הבנקאות והודעתה של אנגלה מרקל אשר הביעה פסימיות ביחס לפתרון המיידי של משבר החוב באירופה. היום התאפיין המסחר בתנודתיות רבה עם נטייה לעליות שערים. פתיחת המסחר התאפיינה בירידות שערים וזאת כהמשך למגמה מאתמול בנוסף לפרסום נתוני מאקרו חלשים בסין אשר דחפו את המסחר באסיה לירידות שערים חדות.יום המסחר היום היה עמוס בידיעות החל בפרסום נתוני מאקרו חיוביים אשר עקפו את התחזיות המוקדמות,מדד המחירים לצרכן זינק בחודש ספטמבר בכ-0.8% ומדד שוק הנדל"ן עלה גם הוא מעבר לצפי לרמה של 18 נקודות אל מול צפי לעליה מתונה יותר לרמה של 15 נקודות.בגזרת הדוחות מספר חברות ענק מפרסמות היום את דוחותיהם לרבעון השלישי, ענק הבנקאות האמריקאי בנק אוף אמריקה שעבר תקופה לא פשוטה בחודשים האחרונים דיווח על  רווח נקי של כ- 6.2 מיליארד דולר ביחס להפסד בתקופה המקבילה אשתקד ודחף את כול סקטור הפיננסים כלפי מעלה. לאחר סיום המסחר צפויה ענקית הטכנולוגיה אפל (APPL) לפרסם גם היא את דוחותיה. אירועים נוספים שהשפיעו היום על המסחר היו נאומו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי שהצהיר כי ניתן יהיה להשתמש בכלים מוניטאריים במטרה לייצב את המערכת הפיננסית וכי הפדרל ריזרב יפסיק לרכוש נכסים רק כאשר הכלכלה תחזור למצב נורמאלי.לקראת סיום המסחר התחילו לזרום ידיעות מכיוון יבשת אירופה אשר דיווחו על הסכמה בין ממשלות גרמניה וצרפת לגבי הגדלת תקציב קרן החילוץ האירופאית לכ-2 טריליון דולר. בשוק הסחורות: החוזים על הנפט עלו בכ-2.3% לרמה של 88.3 דולר לחבית מנגד החוזים על הזהב יורדים לרמה של 1,653 דולר לאונקיה.
כאמור לקראת סיום המסחר המגמה החיובית מתחזקת והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים:הנסד"ק עולה בכ-1.63%,הדאו-ג'ונס עולה בכ-1.58% והs&p500  עולה בכ-2%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר זינק בכ-0.8%. עלייה של כ-0.6% יותר מציפיות האנליסטים.
 מדד המחירים לצרכן ללא מוצרי מזון ואנרגיה עלה בכ-0.2%
 מדד ענפי הבניה עלה ב18 נקודות במהלך חודש אוקטובר. 3 נקודות יותר מציפיות הכלכלנים.


 חדשות בולטות


 ענקית הבנקאות בנק אוף אמריקה (BAC) פרסמה היום את דוחותיה אשר הכו את התחזיות המוקדמות, הרווח הנקי עמד על כ-6.2 מיליארד דולר, לאחר הפסד של 7.3 מיליארד דולר ברבעון הקודם. מניית החברה עולה בעשרה אחוזים.
 ענקית הטכנולוגיה סאן דיסק (SNDK) ממשיכה את הטיפוס למעלה לקראת פרסום דוח"ותיה הלילה לאחר סגירת המסחר. מניית החברה עולה בכ-2%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.151%

 

מועד עריכת הסקירה:  18/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד