סקירת וול סטריט 17.10.11


יום המסחר בוול סטריט התאפיין במגמה שלילית לאורך כל יום המסחר. אופיו של המסחר היום מעט  הפיג את האופטימיות אשר שררה בשווקים במהלך השבוע שעבר שגררה את המשק האמריקאי לשערים הגבוהים ביותר שהציג מתחילת השנה. סביר וניתן לייחס את הסנטימנט השלילי במהלך היום להודעה אשר נשאה קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל, ובה הזהירה את המשקיעים שלא סביר ויימצא פתרון לכל הבעיות ששוטפות את הכלכלה האירופית כבר בוועידה הכללית שתתקיים ב23 לאוקטובר, ויש עוד דרך ארוכה בפני מקבלי ההחלטות באירופה ובעולם עד ויוכלו למצוא את הדרך למיגור בעיות אלו. בתגובה להודעה זו כינסו שרי האוצר האירופים מפגש ביום שישי בפריז בו ידונו בפתרונות אפשריים לחלק מהמכשולים העומדים בדרך לסיום המשבר. נראה כי המשקיעים אכן נושאים את עיניהם למפגש ביום שישי וממלאים את המשק בתחושת אי ודאות כאשר "מדד הפחד" מטפס היום בכ-16% בנוסף לירידות שהציג המשק. גם ידיעות המאקרו מארה"ב לא היו חיוביות במיוחד כאשר מדד האמפייר סטייט המודד את המגמה של פעילות המגזר היצרני בניו יורק סיים חודש חמישי ברציפות במגמת התכווצות. גם מדד הייצור התעשייתי לאהפתיע לטובה וסיים בעלייה של כ-0.2% בלבד. כמעט וכל המגזרים הגדולים במשק סיימו את היום בירידות שערים כאשר מגזר הצריכה ספג את המכה הקשה ביותר כאשר סיים את היום בירידות של כ-3%בממוצע. במגזר הפיננסים פורסמו דו"חות של שניים מהבנקים הגדולים בארה"ב כאשר מצד אחד סיטי בנק הציגו רווחים גבוהים מהצפוי ולעומתו וולס פארגו דווקא דיווח על ירידה חדה בתזרים המזומנים שלו ועלייה קלה בלבד ברווח. בשוק הסחורות החוזים על הנפט נסחרים בירידות של כ0.5% לרמה של כ- 86.35 דולר לחבית. החוזים על הזהב יורדים גם הם ומחירה של אונקיה אחת עומד על כ- 1,668 דולר. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד ב-2%  הדאו-ג'ונס יורד כ-2.1% וה s&p 500 יורד בכ-1.95%.

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד האמפייר סטייט פורס היום,ונעמד על רמה של מינוס 8.5 נקודות. מדובר בשיפור קל ביחס לחודש הקודם אז עמד מדד זה על רמה של מינוס 8.8 נקודות.
 מדד הייצור התעשייתי לחודש ספטמבר הצביע על עלייה קלה של 0.2%.


 חדשות בולטות


 ענקית הבנקאות סיטי גרופ (C) פרסמה היום את דוחותיה אשר הכו את התחזיות המוקדמות, הרווח הנקי עלה בכ-74% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והרווח למניה נקבע על כ-1.23 דולר אך למרות הדוחות החיוביים מניית החברה לא יכלה לסנטימנט הכללי בשוק וירדה בכ-1.6%  במחזור מסחר חריג בגודלו
 מניית יצרנית הבלקברי (RIMM) ממשיכה להגיב לתקלות המתמשכות במכשירי החברה ויורדת היום בכ-6.7%
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.155%

 

מועד עריכת הסקירה:  17/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד