סקירת וול סטריט 13.10.11


רוב יום המסחר התאפיין במגמה מעורבת. שינוי מאופי המסחר החיובי של הימים האחרונים. לאחר שאתמול מחק את כל הירידות של שנת 2011 מדד ה500  S&Pסיים את היום בירידות שערים. סביר שניתן לזקוף את אופי המסחר לחדשות המעורבות שפורסמו היום ברחבי העולם. פרסום נתוני האינפלציה הגרמנית תפסו את משקיעי אירופה בהפתעה כאשר העלייה במדד המחירים הייתה גבוהה הרבה במידה רבה מציפיות הכלכלנים. נתון זה אף דחף את הבורסות הגדולות באירופה לסיים את יום המסחר בירידות שערים. עונת הדו"חות הרבעוניים במשק האמריקאי התחילה לפני כיומיים וכבר היום פורסמו חדשות מדאיגות כאשר ענקית הפיננסים ג'י פי מורגן דיווחה על ירידה גדולה ברווח הנקי וגררה ירידות שערים של כלל המגזר  בכ-2.2% בממוצע. נדמה כי המשקיעים מחכים לסיומה של עונת הדו"חות כדי לאמוד בצורה טובה יותר את כיוון השקעתם, צעד אשר תרם מאוד לאופי המסחר התנודתי היום. האירוע שסביר ודחף את השווקים האמריקאיים לעליות הינו אישורה של המשך תכנית החילוץ האירופית ע"י הפרלמנט הסלובקי, צעד שצפוי להקל מעט על פתרונם של חלק מהבעיות המרכזיות במשבר הכלכלה העולמית. בשוק הסחורות החוזים על הנפט ירדו היום בכ-1.15% לרמה של 84.5 דולר לחבית, החוזים על הזהב ירדו גם הם היום ואונקיה אחת נסחרת ברמה של 1670 דולר מדובר בירידה של כ-0.75%. הסקטור הטכנולוגי הוביל את העליות היום בכ-0.75% בעקבות צפי לרווחים גבוהים בדו"חות הקרובים. לקראת סיום המסחר המגמה החיובית נחלשת במקצת אך המדדים המובילים עדיין נסחרים במגמה מעורבת: הדאו ג'ונס יורד בכ-0.35% הנסד"ק עולה בכ-0.57% וה-s&p500  יורד בכ-0.3%

נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 נתון התביעות לדמי אבטלה השבועי פורסם היום. מספר התביעות עומד על כ-404 אלף, 2000 פחות מציפיות האנליסטים.
 הגרעון המסחרי האמריקאי לחודש ספטמבר נשאר ללא שינוי ועומד כעת על כ-45.6 מיליארד דולר. נתון מאכזב מעט לאחר שציפיות הכלכלנים היו לירידה של לפחות אחוז.

 חדשות בולטות


 ענקית האינטרנט גוגל (GOOG) צפויה לפרסם את הדו"חות שלה בימים הקרובים כאשר התחושה במשק שיהיו לה תוצאות טובות מאוד. מניית החברה עולה בתגובה בכ-1.7%
 סנדיסק (SNDK) ממשיכה לרשום עליות שערים, מניית החברה עולה בכ-3.3% לרמה של 45.75 דולר.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 2.169%

 

מועד עריכת הסקירה:  13/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד