סקירת וול סטריט 06.10.11


המסחר התאפיין במגמה חיובית לאורך רוב יום המסחר. נראה כי כמו בשבועות האחרונים, אירועי היום החיוביים באירופה היוו חלק חשוב מאוד מאופי המסחר בארה"ב. נראה כי המשקיעים האירופים מביעים אמון בפרסומיו של נגיד הבנק המרכזי האירופי על החזקת הריבית המוניטרית ללא שינוי והתוכנית הנרחבת להנפקת אג"ח בכל רחבי אירופה לטובת מימון הלוואות לבנקים הגדולים באירופה. אמון זה בא לידי ביטוי בעליות חדות בבורסות האירופיות הגדולות לאחר הפרסומים של היום. עושה רושם שעל אף התחושת האופטימיות מעבר לים, גוברים קולות המשקיעים אמריקאיים אשר דווקא רואים את המצב כהתחלת הנפילה הגדולה וצופים קריסה דומה לזו שב-2008. נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמנם אינו שותף לדעות אלו אך גם הוא מזהיר מהמצב השברירי השורר במשק הגלובלי בכלל ובמשק האמריקאי בפרט בעקבות הסכנות הרבות הטמונות במשבר הנוכחי. מורגשת ציפייה רבה לנתוני התעסוקה אשר יתפרסמו מחר. הציפייה הרבה נובעת מהנתונים המאכזבים שהתפרסמו בחודש שעבר ובישרו על כך שאף משרה לא התווספה למשק בחודש אוגוסט. אם מסתמכים על תוצאות סקר הADP שהתפרסם אתמול ניתן להניח שתוצאות החודש דווקא יהיו חיוביות עם צפי ל59 אלף משרות חדשות. מגזר הטכנולוגיה עורר היום עניין רב בעקבות מותו של נשיא "אפל", סטיב ג'ובס. מניית החברה סיימה בירידה של שלוש עשיריות האחוז בלבד אך נפח מסחר רב הורגש בכל המגזר ובמיוחד אצל החברות השותפות והמתחרות של החברה. מחירי החוזים על הנפט עולים היום בכ-3.5% בעקבות ירידה מפתיעה בכמות המלאי של הנפט. לקראת סיום המסחר נשמרת המגמה החיובית והמדדים המובילים נסחרים בעליות שערים: הנסד"ק עולה בכ-1.87% הדאו ג'ונס עולה בכ-1.75% והs&p 500 עולה בכ-1.86% 


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 סקר הADP ,אשר נותן אינדיקציה יחסית מדויקת למספר המשרות החדשות המתווספות לשוק העבודה, הצביע על עלייה של כ-91 אלף משרות. כ-15 אלף יותר מתחזיות הכלכלנים.
 מדד מנהלי הרכש במגזר השירותים תאם את ציפיות האנליסטים ועמד על כ-53 נקודות. 0.3 נקודות פחות מחודש שעבר.


 חדשות בולטות


 מניית חברת אפל (AAPL) ריכזה היום עניין רב לאור הפרסום על פיטרתו של מייסד ומנכ"ל החברה לשעבר סטיב ג'ובס. ג'ובס נחשב למנכ"ל אגדי שהקדים את זמנו בנושאים רבים והצליח להביא את חברת אפל להישגים אדירים. מניית החברה הגיבה בירידה של כ-0.3%
 מניית חברת קודאק (EK) מזנקת היום בכ-18%, העלייה היום ממשיכה את המומנטום החיובי של החברה בימים האחרונים לאחר הפרסום כי היא מתכוונת לפרסם את דוחותיה לרבעון השלישי ובכך בעצם הזימה את החששות  לפשיטת רגל שפשטו בשוק.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בעלייה עם תשואה של כ- 0.08%

 

מועד עריכת הסקירה:  06/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד