סקירת וול סטריט 03.10.11


המסחר בוול סטריט התנהל במגמה שלילית לאורך רוב יום המסחר על רקע התדרדרות השווקים באירופה והנפילה הרבעונית הגדולה ביותר של מדד ה 500 S&P  מאז המשבר הגדול ב-2008. יום המסחר דווקא נפתח בעליות שערים בעקבות נתוני המאקרו המעודדים אשר פורסמו היום בארה"ב, כאשר הוצאות הבנייה ומדד מנהלי הרכש הציגו עליות גבוהות בצורה ניכרת מציפיות האנליסטים. נראה כי הודעות אלו לא הספיקו כדי לשבור את הסנטימנט השלילי אשר נוצר עקב מצבם של שווקי אירופה. שרי האוצר של אירופה מתכנסים היום בלילה במטרה להמשיך ולנסות למצוא פתרונות מציאותיים למצב העגום ביבשה אך נראה כי אין המשקיעים מתרשמים עוד מהניסיונות ההולכים ונשנים של בכירי הגוש האירופי למצוא פתרונות לאחר תקופה כה ארוכה של הודעות חסרות בסיס. בנוסף לכך עושה רושם שמצבה של יוון  הולך ומחמיר לא רק בגלל חוסר הרצון או חוסר היכולת של חלק ממדינות הגוש לעזור אלא גם כי אין היא מצליחה לעמוד ביעדים אשר הציבה לה קרן המטבע כדי לקבל את את 8 מיליארד האירו הכלולים בחלקה השני של תכנית ההצלה. סקטור הפיננסים יורד היום בכ-3%. את הירידות מובילות מניות הבנקים עקב ההתדרדרות בשווקים האירופים והתביעות העומדות בפניהם על הצגת מידע כוזב במהלך משבר המשכנתאות. בשוק הסחורות, הנפט מציג ירידות שערים חדות ונסחר ברמה של 77.26 דולר לחבית, מדובר בירידה של כ-2.5% מנגד הזהב עולה בכ-2% לרמה של 1653 דולר לאונקיה. לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-3.3% הדאו ג'ונס יורד בכ-2.36% וה s&p500 יורד בכ-2.85%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש עומד על כ-51.6 נקודות. זוהי עלייה של כ 1.9%, הרבה מעבר לציפיות הכלכלנים.
 הוצאות הצריכה הפתיעו את ציפיות האנליסטים כאשר עלו בכ1.3%.


 חדשות בולטות


 פורטל האינטרנט יאהו (YAHOO) מציג עליות של כ-3% בעקבות שמועות על כך שענקית האינטרנט עלי באבא מעוניינת לרכוש אותו.
 מניית בנק אוף אמריקה ירדה מתחת לנמוך השנתי שלה וסוגרת את היום עם ירידה של כ8%.
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.785%

 

מועד עריכת הסקירה:  03/10/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד