סקירת וול סטריט 30.09.11


המסחר בוול סטריט התאפיין היום במגמה שלילית. היום הינו יום המסחר האחרון לרבעון השלישי אשר היה הגרוע ביותר מאז שנת 2008. עיקר תשומת הלב הופנתה גם היום לעבר אירופה והתסבוכת היוונית, החשש שבסופו של דבר למרות מאמציהם של המנהיגים האירופאים יוון תאלץ להכריז על חדלות פירעון משפיע על סנטימנט המשקיעים ומושך את השוק כלפי מטה.מנגד פורסמו היום מספר נתוני מאקרו מעודדים כגון מדד מנהלי הרכש שעלה בחדות בניגוד להערכות המוקדמות ומדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שעלה גם הוא.המשקיע המפורסם וורן באפט ממשיך לשמור על אופטימיות והיום בראיון לרשת CNBC אמר כי לדעתו "מאוד מאוד לא סביר" כי המשק האמריקאי יגלוש למיתון נוסף ולכן הוא מנצל את רמת המחירים הנוכחית בכדי לרכוש מניות אשר נסחרות במחירי מציאה לרבות מניות של חברת ההשקעות שלו ברקשייר האת'ווי. בשוק הסחורות הנפט גם הוא יורד היום ונסחר ברמה של 79 דולר לחבית, מדובר בירידה של כ-3.17% מנגד הזהב עולה בכ-0.1% לרמה של 1,623 דולר לאונקיה. סקטור הקונגלומרטים ירד היום בכ-3.26% ובכך הוביל את הירידות מיד אחריו ניתן למצוא את סקטור התחבורה שירד בכ-2.5% ואת הסקטור הפיננסי שירד בכ-2.12%  לקראת סיום המסחר מתחזקת המגמה השלילית והמדדים המובילים נסחרים בירידות שערים: הנסד"ק יורד בכ-2.6% הדאו ג'ונס יורד בכ-2.15% וה s&p500 יורד בכ-2.5%


נתונים בולטים  *להסבר ומועד פרסום הנתונים ניתן לעיין באתרנו תחת מסחר בבורסה – וול- סטריט


 מדד מנהלי הרכש של אזור שיקאגו זינק לרמה של כ-60.4 נקודות, עלייה של כ-7% מהחודש שעבר.
 מדד אמון הצרכנים עלה גם הוא בכ-2.5% לרמה של כ-59.4. כ-1.5 נקודות מעל לצפי הכלכלנים.
 הצריכה הפרטית לחודש אוגוסט עלתה בכ-0.2% אך ההכנסה הפרטית ירדה בכ-0.1%.


 חדשות בולטות


 חברת טבע (TEVA) עולה בכ-1% בעקבות אישורו של משרד הבריאות האירופי את שיתוף הפעולה של החברה עם פרוקטור את גמבל במכירת תרופות ללא מרשם.
 מניות הבנקים הגדולים, בנק אוף אמריקה (BAC) וסיטיגרופ (C) יורדות ביותר מ2% בעקבות תביעת ענק המוגשת נגדם בעקבות חשד להצגת מידע שקרי לרשויות האמריקאיות בתקופת המשבר ב-2008
 אג"ח ארה"ב לעשר שנים נסחרות בירידה עם תשואה של כ- 1.924%

 

מועד עריכת הסקירה:  30/09/2011


גילוי נאות

מסמך זה הוכן על ידי מיטב טרייד ניירות ערך בע"מ, בהסתמך על מידע זמין לכל הציבור, נתונים שפותחו על ידי אנליסטים מקבוצת מיטב טרייד ומקורות אחרים הנחשבים מהימנים ומבלי לבצע בדיקות עצמאיות לשם בירור מהימנות המידע. על אף שהחברה וקבוצת מיטב נקטו בכל כללי הזהירות הסבירים על מנת להבטיח שהעובדות הנכללות במסמך מדויקות וכי הדעות הנכללות במסמך סבירות והגיוניות במועד פרסומן, אין נושאי המשרה בחברות השונות ב"מיטב" והעובדים בהן אחראים בדרך כלשהי לתוכן המסמך.
"מיטב", נושאי המשרה, מנהליה ועובדיה אינם לוקחים על עצמם כל אחריות שהיא לכל הפסד ישיר או נסיבתי הנובע משימוש במסמך זה או במסמכים אחרים הקשורים אליו.
מסמך זה אינו ייעוץ השקעות ואינו מהווה הזמנה לרכישת או מכירת ניירות ערך ונכסים פיננסים. העושה שימוש באמור בתוכנו של מסמך זה עושה זאת על אחריותו הבלעדית.
חברות מקבוצת מיטב/או נושאי המשרה שלה ו/או מנהליה ו/או עובדיה עשויים, בהתאם למגבלות הדין, לרכוש ו/או למכור ו/או להתעניין עבור עצמם בניירות ערך ו/או נכסים פיננסים הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לחברה הנסקרת. חברות מקבוצת מיטב עוסקות בחיתום, הנפקת תעודות סל בניהול קופות גמל, קרנות נאמנות, תיקי השקעות, שיווק השקעות. חברות מקבוצת מיטב מחזיקות ו/או עשויות להחזיק ו/או למכור במסגרת פעילותן השוטפת, ניירות ערך ו/או נכסים פיננסים של החברה הנסקרת . כן עשויה קבוצת מיטב (מיטב טרייד) לקיים קשרים עסקיים נרחבים ומגוונים עם החברה הנסקרת, למועד מסמך זה ו/או במועדים אחרים.
החברה הינה בעלת רישיון למתן שירותי שיווק השקעות מטעם רשות ניירות ערך והיא חברה בבורסה לניירות ערך בתל אביב בע"מ.
מסמך זה הינו בבעלות קבוצת מיטב טרייד ניירות ערך כמו גם זכויות היוצרים עליו, ואין להעתיק או להפיץ כל חלק ממנו בשום אמצעי ללא אישור מפורש מראש ובכתב מהחברה.

צור קשר
דלג על צור קשר

לפרטים נוספים ולקבלת הצעה

וול סטריט
דלג על וול סטריט
עבור לתוכן העמוד